اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از اختصاص جدول بودجه‌ای جداگانه برای اولین بار به میزان ۱۵۰۰ میلیارد تومان، ویژه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، علی خطیبی در نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها افزود: دغدغه‌مندترین دوره وزارت علوم در حوزه فرهنگی را در دولت سیزدهم تجربه کردیم. حمایت از برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در این دولت به صورت ویژه در دستور کار بود، رشد بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۲ نسبت سال ۹۹ بیست برابری بوده است و به معنای واقعی دانشگاه در این دولت زنده و در تکاپو بود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: امسال برای اولین بار و با همکاری مجلس شورای اسلامی، به صورت جدول جداگانه ای ۱۵۰۰ میلیارد تومان مخصوص فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

بر اساس این خبر از وزارت علوم وی بیان کرد: به جد در جلسات با روسای دانشگاه‌ها بر لزوم هزینه‌کرد بودجه‌ فرهنگی در حوزه مربوطه تاکید کرده‌ایم و وظیفه‌ای جز پشتیبانی از معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها نداریم. اما عذر اینکه به خاطر مشکل مالی نتوانستیم برنامه‌ای فرهنگی در این دولت اجرا کنیم، پذیرفته شده نبوده و نیست‌.

فعالیت‌های فرهنگی از اولویت‌های اصلی تامین مالی در حوزه معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بوده است.

خطیبی در ادامه با اشاره به شروع نهضت ساخت خوابگاه‌های متاهلی در دولت سیزدهم، افزود: کار بزرگ دیگری که در این دولت انجام شد، آغاز نهضت ساخت خوابگاه‌های متاهلی بوده است.

معاون اداری، مالی وزیر علوم ادامه داد: تاثیرات فرهنگی توسعه این خوابگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه در طول عمر آموزش عالی کشور، کمتر از ۱۰۰۰ واحد خوابگاه متاهلی ساخته شده بود. اما در همین سه سال دولت سیزدهم، بیش از ۵۰۰ واحد خوابگاه متاهلی ساختیم و تحویل دانشجویان متاهل دادیم.

وی افزود: همچنین هزاران واحد خوابگاه متاهلی نیز در نقاط مختلف کشور اکنون در حال ساخت و تکمیل است و امید داشتیم در ادامه مسیر دولت این عدد را به ۵۰۰۰ واحد خوابگاه متاهلی برسانیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha