زاخارووا: بایدن برای ماندن در قدرت نیاز به خونریزی بیشتر در اروپا دارد

تهران- ایرنا- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به برنامه‌های ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو برای الزامی کردن ارسال تسلیحات به اوکراین از سوی همه اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، تاکید کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای ماندن در قدرت نیاز به خونریزی بیشتر در اروپا دارد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: آیا کشورهای اتحادیه اروپا متوجه شده‌اند که واشنگتن آنها را تحت پرچم ناتو درگیر رویارویی مستقیم با روسیه می‌کند؟

وی در ادامه با اشاره به برنامه دبیرکل ناتو برای الزامی کردن ارسال تسلیحات به اوکراین از سوی همه اعضای ناتو، گفت: غرب به طور هیستریک افکار عمومی خود را با ادعای واهی تجاوز قریب‌الوقوع روسیه علیه کشورهای غربی تغذیه می‌کند و همه اینها به خاطر این است که بایدن برای جلوگیری از فروپاشی دولت و اقتصاد ایالات متحده باید بر شدت جنگ و خونریزی در اروپا بیفزاید.

به نوشته خبرگزاری تاس، استولتنبرگ پیش‌تر با بیان اینکه ارسال تسلیحات به اوکراین از سوی همه کشورهای ناتو اجباری خواهد شد، افزود: کریستوفر کاولی که به طور همزمان فرماندهی عالی نیروهای ناتو و فرماندهی نیروهای آمریکا در این پیمان نظامی را برعهده دارد، مسئولیت هماهنگی این امر را برعهده خواهد داشت.

در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه روسیه چهارشنبه شب در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد مرتبط با روسیه از سوی واشنگتن، تاکید کرد: مسکو مانند همیشه این اقدامات تهاجمی ایالات متحده را بی‌‎پاسخ نخواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد مرتبط با روسیه را در داخل و خارج این کشور از جمله «بورس مسکو» اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر دارائی‌های این وزارتخانه (OFAC)، امروز «بورس مسکو» را نیز هدف تحریم‌های خود قرار داده است.

این وزارتخانه در تحریم‌های جدید خود علیه روسیه، بیش از ۳۰۰ شخص حقیقی و حقوقی در روسیه، آسیا، غرب آسیا، اروپا و آفریقا را هدف قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه، افزود: در حالی که جو بایدن رئیس جمهور و سران گروه هفت برای نشست این هفته (به وقت محلی) در ایتالیا آماده می‌شوند، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال صدور تدابیر جدید گسترده‌ای است که بر اساس تعهدات گروه هفت برای تشدید فشار بر روسیه اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha