پوتین: بازی‌های بریکس به تقویت دوستی مردم و تعامل دولت‌ها کمک خواهد کرد

تهران- ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در پیامی ویدئویی خطاب به شرکت‌کنندگان در مراسم افتتاحیه بازی‌های بریکس ۲۰۲۴، گفت: بازی‌های ورزشی کشورهای بریکس به نماد دیگری از گسترش گفت وگوی بین فرهنگی تبدیل خواهد شد و به تقویت دوستی مردم و تعامل ثمربخش میان دولت‌ها کمک قابل توجهی خواهد کرد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، پوتین در این پیام با اشاره به اینکه این بازی‌ها نشان‌دهنده پیروزی ارزش‌های جهانی ورزش، فرصت‌های برابر و رقابت‌های عادلانه خواهد بود، افزود: محبوبیت و جذابیت این مسابقات با توجه به تقویت نقش بریکس در امور جهانی افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور روسیه همچنین با بیان اینکه این رویداد ورزشی به بخش مهمی از همکاری‌های همه‌جانبه سیاسی، اقتصادی و بشردوستانه اعضای بریکس تبدیل خواهد شد، تاکید کرد: کشورهای عضو بریکس به طور پویا در حال توسعه هستند، آنها با هم مشکلات بزرگ را حل می‌کنند و نمونه‌ای از مشارکت واقعی را به نمایش می‌گذارند.

پوتین ضمن آرزوی موفقیت و پیروزی‌های درخشان برای همه ورزشکاران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات بریکس، خاطرنشان کرد: میزبانی این مسابقات بر عهده شهرهای کازان و مسکو است که به عنوان شهرهایی غنی از تاریخ، فرهنگ چند ملیتی، سنت‌های بومی و در عین حال مدرن و آینده‌نگر، منعکس‌کننده روح و شخصیت گروه بریکس به عنوان انجمنی از کشورهای مستقل در حال توسعه هستند.

پوتین: بازی‌های بریکس به تقویت دوستی مردم و تعامل دولت‌ها کمک خواهد کرد

به گزارش ایرنا، ۱۶ ورزشگاه شهر کازان روسیه از ۲۳ خرداد تا ۳ تیر میزبان مسابقات ورزشی کشورهای عضو گروه بریکس و رقابت ورزشکارانی از ۹۷ کشور جهان خواهد بود.

روابط عمومی برگزارکننده این مسابقات خبر داد که رقابت‌های ورزشی سالانه بریکس در میان کشورهای عضو این گروه محبوبیت فزاینده‌ای یافته است.

این رویداد ورزشی معمولاً توسط کشوری برگزار می‌شود که ریاست دوره‌ای این گروه را بر عهده دارد و نتیجتاً روسیه امسال و به مدت ۱۱ روز در شهر کازان میزبان رقابت‌های سال ۲۰۲۴ است.

در جریان این رقابت ها، ورزشکاران ۹۷ کشور از جمله برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، مصر، اتیوپی و ایران در ۲۷ رشته ورزشی از جمله وزنه برداری، شنا و شیرجه، ژیمناستیک، کشتی، تنیس و پینگ پنگ به رقابت خواهند پرداخت.

پوتین: بازی‌های بریکس به تقویت دوستی مردم و تعامل دولت‌ها کمک خواهد کرد

طرح ایجاد گروه بریکس با نزدیکی چهار قدرت اقتصادی نوظهور جهان شامل برزیل، روسیه، چین و هند در دوران اوج یکجانبه ‌گرایی آمریکا در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی شکل گرفت.

«گروه بریک» در ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی (۲۶ خرداد ۱۳۸۸ شمسی) به‌ طور رسمی تأسیس شد و با اضافه شدن آفریقای جنوبی در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰ (۳۰ شهریور ۱۳۸۹) نام آن به «بریکس» تغییر یافت.

روسیه در سال ۲۰۲۴ میلادی ریاست دوره‌ای گروه بریکس را برعهده دارد و بیش از ۲۵۰ رویداد ورزشی را در این چارچوب میزبانی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha