نعمتی در جمع ٢۶ نامزد انتخابات شورای ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک

تهران- ایرنا- ۲۶ نامزد شرکت در انتخابات شورای ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) در بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ معرفی شدند که نام بانوی کماندار کشورمان نیز در انتخابات این شورا به چشم می‌خورد.

به گزارش چهارشنبه‌شب ایرنا، زهرا نعمتی به عنوان یکی از ٢۶ نامزد انتخابات شورای ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک معرفی شد و برای دومین بار در انتخابات این شورا شرکت می‌کند.

بانوی کماندار پرافتخار کشورمان، با ٣ نشان ارزشمند طلای پارالمپیک، نخستین مدال‌آور و قهرمان تیراندازی با کمان ایران در تاریخ این بازی‌ها محسوب می‌شود. او علاوه بر کسب عناوین قهرمانی متعدد در بازی‌های پاراآسیایی و قهرمان جهان و مسابقات دیگر، یکی از قهرمانان پارالمپیکی الهام‌بخش جهان نیز به شمار می‌رود.

نعمتی در حال حاضر عضو شورای ورزشکاران IPC است. از مجموع ٢۶ نامزد معرفی شده (١۴ مرد و ١٢ زن)، ٢٢ نفر از ورزشکاران شرکت‌کننده در این دوره از بازی‌های پارالمپیک‌ حضور دارند.

ورزشکاران بازی‌های تابستانی پارالمپیک ۶ نماینده در این شورا دارند که پس از انتخاب به سه عضو دیگر این شورا اضافه می‌شوند. این سه عضو نیز نمایندگان ورزشکاران بازی‌های زمستانی پارالمپیک‌ هستند که در بازی‌های پکن ٢٠٢٢ انتخاب شدند.

رئیس و نایب رئیس این شورا، همچنین به عنوان اعضای هیات اجرایی کمیته بین‌المللی پارالمپیک دارای حق رأی خواهند بود.

این انتخابات از ۵ تا ١۵ شهریور ١۴٠٣، در جریان بازی‌های تابستانی پارالمپیک ٢٠٢۴ پاریس برگزار می‌شود و محل رأی‌گیری آن، مرکز تفریحی ورزشکاران در دهکده بازی‌ها است. همچنین ورزشکاران رشته‌های تفنگ و تپانچه می‌توانند با مراجعه به سالن پذیرایی دهکده‌ پاراتیراندازی رای‌ بدهند.

نتیجه انتخابات شورای ورزشکاران IPC، ١٨ شهریور همزمان با روز اختتامیه بازی‌ها اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha