۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۵۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85507521
T T
۴۲ نفر

برچسب‌ها

دستگاه های اجرایی البرز به حالت آماده باش درآمدند

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۵۱
کد خبر: 85507521
دستگاه های اجرایی البرز به حالت آماده باش درآمدند

کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از آماده باش دستگاه های اجرایی این استان با اعلام هشدار هواشناسی سطح نارنجی خبر داد.

"مهدی مهرور" چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس هماهنگی کامل دستگاه های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: به منظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن، فراهم کردن تجهیزات و پاسخگویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

وی ادامه داد: بر این اساس به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیل های فصلی، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی ویاهرگونه حادثه احتمالی، بر آماده باش مراکز درمانی و پایگاههای امدادی، شرکتهای خدماتی ( آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه, ثابت و آب منطقه ای تاکید می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: شهروندان از تردد در محل های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف درحریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی بر داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک های اولیه، برف پاک کن، بهمراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید کرد.

مهرور یادآورشد: همچنین تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان البرز و شهرستان ها برای کشاورزان، حفظ محصولات کشاورزی ، کنترل دما, رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداریها، دامداریها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها و برای جلوگیری از خسارت های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی بعمل آید.

تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت موج ناپایدار از پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه تا ابتدای هفته آینده در منطقه البرز مرکزی است که با توجه به ماهیت تندری و فعالیت محلی آن بعضی ساعات رگبار و رعدو برق پاره ای نقاط تگرگ و وزش باد لحظه ای شدید و گرد و خاک ، افزایش غبار محلی و کاهش موقت کیفیت هوا در استان مورد انتظار است .

اثر مخاطره این سامانه را آب گرفتگی موقت معابر و اختلال تردد در جاده ها ، بالا آمدن موقت آب رودخانه ها و مسیل های فصلی ، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی ، آسیب به سازه های موقت و سست ، کاهش موقت کیفیت هوا پیش بینی شده است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha