۲۳۸ عنوان پایگاه مهارت‌آموزی برای سربازان در نزاجا راه‌اندازی شده است
عکس آرشیو ایرنا است

گرگان- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش (نزاجا) گفت: با شعار هر سرباز یک مهارت تاکنون ۲۳۸ عنوان کارگاه مهارت آموزی در یگان‌های و پادگان‌های نیروی زمینی ایجاد کرده ایم.

امیرسرتیپ کیومرث حیدری عصر چهارشنبه در جریان سفر به گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بسیاری از جوانان که وارد یگان‌های خدمتی می‌شوند، مهارتی برای ایجاد اشتغال بعد از دوران خدمت سربازی ندارند و این یک دغدغه اساسی برای جامعه و خانواده‌ها برای آینده جوانان و فرزندانشان است.

وی افزود: با هماهنگی دولت و سازمان فنی و حرفه‌ای، شرایطی در نیروهای مسلح خاص نیروی زمینی ارتش فراهم شده که سربازان پس از ورود بتوانند دوره‌های مهارتی را فرا بگیرند.

حیدری اضافه کرد: جوانانی که وارد یگان‌های خدمتی می‌شوند حسب علاقه می‌توانند یکی از عناوین کارگاهی را انتخاب کنند و دوره‌های مهارتی را در محل خدمت بدون پرداخت هزینه فرا بگیرند.

فرمانده نزاجا گفت: پس از طی دوره و موفقیت در آزمون، سربازان مدرک معتبر آموزش فنی و حرفه‌ای رشته‌های آموزش دیده را دریافت خواهند کرد.

حیدری اظهار کرد: به منظور ایجاد انگیزه و حمایت از جوانان مهارت آموخته، با هماهنگی دولت و بانک‌های عامل، تسهیلات اشتغالزایی پرداخت خواهد شد که این اقدامات بخش زیادی از معضل و مشکلات بیکاری جامعه را برطرف می‌کند.

وی به جوانان توصیه کرد با توجه به شرایط مهارت آموزی، افرادی که برای یگان خدمتی خود این یگان را انتخاب کنند از آموزش های مهارتی بهره مند خواهند شد.

۲۳ هزار واحد مسکونی در حال ساخت

فرمانده نزاجا همچنین گفت: به منظور ایجاد زمینه حل مشکل پرسنل اکنون ۲۳ هزار واحد مسکونی پرسنلی و شخصی در کل کشور در حال ساخت داریم.

به گفته حیدری جابه جایی حداقل ۱۲ بار در طول ۳۰ سال خدمت، مشکلاتی را برای همرزمان ما ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: در نقاطی از یک شهر مانند گرگان باید ماهانه ۱۰۰ میلیون ریال بابت اجاره پرداخت شود که منازل سازمانی ما سبب جلوگیری از این پرداخت خواهد شد و همکاران ما می‌توانند این میزان را در بخش دیگری از سفره و اقتصاد خانواده هزینه کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: در تلاش بودیم مشکل تامین زمین برای ساخت منازل سازمانی را حل کنیم که رهبر معظم انقلاب اجازه استفاده از زمین‌های مازاد برای این کار را صادر کردند.

فرمانده نزاجا گفت: پایان سال جاری در واقع پایان ساخت منازل سازمانی در این نیرو خواهد بود.

حیدری یادآور شد: البته در برخی از شهرها ممکن است نیاز به منزل سازمانی نباشد یا پیمانکار خلف وعده تعهدات داشته باشد.

وی افزود: در حوزه قرارگاه شمال شرق، سه هزار واحد سازمانی از سال گذشته احداث کردیم که هزار واحد را تحویل دادیم و هزار واحد دیگر را در سال جاری در اختیار پرسنل قرار خواهیم داد..

حیدری خاطرنشان کرد: در مجموعه گلستان‌ و تیپ ۲۳۰ شهید متاجی گرگان، ۳۰۰ واحد سازمانی در حال احداث است که با پیشرفت ۸۴ درصدی تاکنون، این واحدها تا پایان شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده نزاجا گفت: فرمانده کل قوا در بخش مسکن شخصی پرسنل بازنشسته، انتظاراتی مبنی بر داشتن منزل شخصی این افراد دارند که نیروی زمینی ارتش، در این بخش هم سرمایه‌گذاری کرده است.

حیدری اظهار کرد: وضعیت مسکن پرسنل پایور نزاجا با بیش از ۱۵ سال سابقه خدمت و دارا بودن شرایط ابلاغی تا پایان سال جاری مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به این که این قبیل اقدامات رفاهی برای پرسنل و خانواده‌هایشان امیدواری و نشاط ایجاد می‌کند، بیان کرد: در بسیاری از شهرها مانند ۲ هزار واحدی بهشهر، مشهد، بیرجند، اهواز، کرمان و سیستان و بلوچستان کار ساخت منازل سازمانی و شخصی شروع شده و یکی از موفق‌ترین پروژه‌های این بخش در شاهرود انجام گرفته و در مرحله تحویل قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha