۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۹:۰۳
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 85507406
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تاخت ۱۲۶ اسب در هفته دوم کورس بهاره بندرترکمن

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۹:۰۳
کد خبر: 85507406
تاخت ۱۲۶ اسب در هفته دوم کورس بهاره بندرترکمن

گرگان - ایرنا - هفته دوم کورس اسبدوانی بهاره بندرترکمن پنجشنبه و جمعه هفته جاری (۲۴ و ۲۵ خرداد) با تاخت ۱۲۶ اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، برای هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس جایزه ۱۸ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریالی پیش بینی شده است‌ و این مسابقات در ۱۴ دور هزار متری برگزار می شود.

روز نخست هفته دوم مسابقات اسبدوانی بندرترکمن پنجشنبه ۲۴ خرداد با رقابت ۵۶ اسب در ۶ کورس یک هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

کمیته برگزاری این مسابقات برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز نخست هفت میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

روز دوم مسابقات هفته دوم کورس بهاره بندرترکمن هم روز جمعه ۲۵ خرداد با رقابت ۷۰ اسب در هشت کورس یک هزار متری برگزار می شود که جایزه نقدی پیش بینی شده برای مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر روز دوم هفته دوم نیز ۱۱ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال است.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان بندرترکمن که از آن به‌ عنوان یکی از پایتخت‌های سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس فصول مختلف باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر بندرترکمن ۲ شهرستان آق‌قلا و گنبدکاووس این استان نیز میزبان این مسابقات است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha