آذرپیک هنگام ورود به زندان هیچ آسیب چشمی نداشته است

تهران - ایرنا - قوه قضاییه اعلام کرد: آذرپیک هنگام ورود به زندان هیچ آسیب چشمی نداشته است و اگر نیاز به خدمات درمانی داشته باشد، در زندان و یا نزد پزشک متخصص این خدمات را دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، در روزهای گذشته و پس از اجرای حکم صفورا (صبا) آذرپیک، ادعاهایی از طریق همسر محکوم در فضای مجازی منتشر شد.

پس از انتشار ادعاهای مورد اشاره و طبق پیگیری‌های صورت گرفته در مورد آسیب دیدن چشم خانم آذرپیک هنگام اجرای حکم توسط ضابط پرونده، مطابق معاینات دقیق صورت گرفته هنگام ورود محکوم به زندان زنان مشخص شد هیچ آسیبی از ناحیه چشم در صبا آذرپیک مشاهده نشده و در پرونده معاینه پزشکی وی هنگام ورود به زندان موردی از آسیب به چشم ثبت نشده است.

البته آذرپیک هنگام ورود و پذیرش در زندان نزد دادیار ناظر بر زندان رفته و شکایتی علیه ضابط مجری حکم ثبت کرده که این شکایت در دست بررسی است.

همچنین همسر فرد محکوم ادعاهایی در مورد وضعیت پزشکی آذرپیک داشته است که یادآور می‌شود، سازمان زندان‌ها برای تمام زندانیان در سراسر کشور متعهد به فراهم آوردن امکانات پزشکی است و احیانا اگر محکوم نیاز به دریافت خدمات پزشکی و درمانی داشته باشد، این خدمات را در بهداری زندان و یا نزد پزشک متخصص خارج از زندان به صورت رایگان دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، ۲۰ خرداد امسال صفورا آذرپیک روانه زندان شد. براساس حکم صادره، صفورا آذرپیک بابت پنج فقره نشر اکاذیب به تحمل ۲ سال حبس تغزیری و پرداخت جریمه نقدی همچنین اعاده حیثیت از شکات از طریق عذرخواهی از آنان در یکی از روزنامه‌های رسمی و بابت پنج فقره جرم افترا نسبت به شکات به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

همچنین این فرد بابت جرم تهدید به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

براساس حکم صادره، متهم به دلیل بی‌توجهی به مقررات قانونی و حقوق سایر افراد جامعه، نوع جرایم ارتکابی و خسارات ناشی از آن برای تکمیل کیفر اصلی به ممنوعیت فعالیت در رسانه‌های اجتماعی به مدت دو سال و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه رسمی محکوم شده است.

براساس مفاد پرونده، صفورا (صبا) آذرپیک در این پرونده، هفت شاکی خصوصی دارد و روند قضایی پرونده دیگر وی با هشت شاکی خصوصی نیز در حال بررسی است و حکم نهایی آن صادر نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha