تداوم حمایت‌های نظامی آمریکا از اوکراین با ارسال سامانه دفاع موشکی پاتریوت

تهران-ایرنا- تارنمای «تلگراف» از برنامه ایالات متحده برای ارسال یک سامانه دفاع هوایی موشکی پاتریوت به ارزش بیش از یک میلیارد دلار به اوکراین، ‌خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از این روزنامه انگلیسی، سیستم جدید پاتریوت دومین سیستم از این نوع است که ایالات متحده به اوکراین می فرستد.

این گزارش، پاتریوت را که بهترین تسلیحات دفاع هوایی ایالات متحده توصیف کرده و نوشت: این سیستم می تواند موشک های حمله کننده را قبل از اصابت به اهداف مورد نظر ساقط کند.

تلگراف افزود: سیستم پاتریوت در حال حاضر تنها توسط (رژیم) اسرائیل و همچنین نیروهای سعودی و اماراتی در جنگ با یمن استفاده شده است.

این گزارش ادامه داد: مقامات پنتاگون از افشای تعداد دقیق چنین سیستم‌هایی در زرادخانه‌های خود خودداری می کنند، با این حال یک مقام ارشد نظامی آمریکا اعلام کرد که ارتش این کشور تنها ۱۴ نمونه از آنها را در ایالات متحده و در سراسر جهان مستقر کرده است.

باتری‌های پاتریوت اغلب برای هدف‌گیری و سرنگونی موشک‌های بالستیک دوربرد و هواپیماهایی که صدها مایل دورتر هستند استفاده می‌شوند.

این گزارش در پایان افزود: پاتریوت، به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار، گران‌ترین سلاحی است که ایالات متحده به اوکراین تحویل می دهد.

به گزارش ایرنا، کی‌یف پیشتر توافق‌هایی با انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، دانمارک و کانادا امضا کرده است که هدف آن تضمین حمایت نظامی طولانی‌مدت و پایدار این کشورها از اوکراین تا زمانی است که بتواند به عضویت کامل ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) و اتحادیه اروپا درآید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha