آغاز عملیات اجرایی طرح افزایش برداشت نفت از میدان مشترک یادآوران

تهران- ایرنا- طرح افزایش تولید نفت از میدان مشترک یادآوران با هدف نگهداشت و افزایش روزانه ۴۲ هزار بشکه تولید نفت با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیون دلار آغاز شد که حفاری ۲۴ حلقه چاه در این میدان مشترک نفتی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه میدان یادآوران امروز (چهارشنبه، ۲۳ خرداد) با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ابوذر شریفی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، و جمعی از مدیران صنعت نفت با هدف نگهداشت و افزایش تولید در این میدان نفتی مشترک، با حضور سه شرکت توانمند ایرانی به‌صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

قراردادهای مربوط به حفاری ۲۴ حلقه چاه توسعه‌ای جدید در قالب ۳ قرارداد بین شرکت مهندسی و توسعه نفت به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران با شرکت های ملی حفاری ایران، توسعه صنایع نفت و انرژی قشم و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیش از این در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت امضا شده است و امروز عملیات اجرای این قراردادها کلید خورد.

مجموع ارزش این قراردادها حدود ۳۵۰ میلیون دلار بوده و مقرر شده است این چاه‌ها در لایه‌های فهلیان و سروک هرکدام به تعداد ۱۲ حلقه در ۲۴ ماه حفاری شوند. هدف از حفر این چاه‌ها در میدان مشترک نفتی یادآوران، نگهداشت و افزایش تولید روزانه ۴۲ هزار بشکه‌ در این میدان است.

از سوی دیگر، به‌منظور تسریع در افزایش برداشت از این میدان مشترک، شرکت متن پیش از این بعضی از جاده‌های دسترسی و سلرهای (محل‌های موردنیاز حفر چاه) موردنیاز برای استقرار دکل‌های حفاری را احداث و کالاهای موردنیاز را تهیه کرده است.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی یادآوران یکی از بزرگترین میادین مشترک نفتی ایران با کشورهای همسایه است و در ۷۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر، در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه قرار دارد.

آغاز عملیات اجرایی طرح افزایش برداشت نفت از میدان مشترک یادآوران

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha