ایجاد ۲ هزار اشتغال با افتتاح طرح‌های هفته جهادکشاورزی در سمنان

سمنان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی سمنان، گفت: افتتاح ۱۸۵ طرح عمرانی و اقتصادی در هفته جهاد کشاورزی (بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم خرداد ۱۴۰۳) برای ۲ هزار و ۱۶۹ به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی به همراه دارد.

محمدرضا قاسمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افتتاح طرح‌های عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی سمنان زمینه‌ساز اشتغالزایی برای یک‌ هزار و ۳۹ نفر به‌صورت مستقیم و یک‌ هزار و ۱۳۰ نفر به صورت غیرمستقیم شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سمنان اضافه کرد: میامی با ۷۰ طرح بیشترین سهم از مجموع طرح‌های افتتاحی بخش کشاورزی این استان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی دارد.

ایجاد ۲ هزار اشتغال با افتتاح طرح‌های هفته جهادکشاورزی در سمنان

قاسمی ادامه داد: برای افتتاح ۱۸۵ طرح عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی سمنان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی بیش از ۲ هزار و ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری شد که از این تعداد ۱۷۲ طرح در بخش عمرانی و ۱۳ طرح در بخش اقتصادی است.

به گفته وی، طرح‌های افتتاحی هفته جهاد کشاورزی در سمنان در حوزه‌های مختلف از جمله تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، آب‌وخاک و منابع طبیعی و امور عشایری است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سمنان ابراز کرد: توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، بهسازی و مرمت چاه و انتقال آب، ساخت مزارع، گلخانه، پرورش دام، طیور و شیلات، صنایع کشاورزی و احداث بند خاکی از جمله طرح‌های افتتاح شده است.

به گزارش ایرنا، استان سمنان با بیش از ۵۳ هزار بهره‌بردار، سالانه در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی شامل زراعی، باغی، دام و طیور و آبزیان تولید می‌کند که بخش عمده‌ای از این تولیدات مازاد بر نیاز مردم استان سمنان است.

از کل گستره بخش کشاورزی استان سمنان ۸۷ هزار هکتار بخش زراعی، ۷۰ هزار هکتار باغ و ۴۰ هزار هکتار آیش است.

تولیدات بخش زراعی استان سمنان سالانه ۹۲۰ هزار تن و میزان محصولات باغی سالانه ۴۸۰ هزار تن است و سالانه بیش از ۲۹۰ هزار تن نیز انواع محصولات دامی در استان سمنان تولید می‌شود.

بیش از ۵۰ درصد از گستره استان سمنان به میزان پنج و ۲ دهم میلیون هکتار نواحی بیابانی است و ۳۵۰ هزار هکتار را جنگل و سه و هشت دهم میلیون هکتار را مرتع شامل می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha