۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 85507041
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار سرباز  از آموزش‌های مهارتی در کردستان بهره‌مند شدند

سنندج- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: طی ۲ سال اخیر ۶ هزار سرباز وظیفه در استان از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند شدند.

به گزارش ایرنا، سیدعلی علوی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه استان که با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با همکاری یگان‌های نظامی و انتظامی این استان توانسته طی ۲ سال اخیر به ۶ هزار نفر از سربازان وظیفه آموزش مهارتی ارائه کند.

وی افزود :در راستای تفاهم نامه همکاری منعقد شده میان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح هم این تعداد سرباز در قالب ۳۵۲ دوره آموزشی و در ۵۶ کارگاه آموزشی در سطح استان کردستان از آموزش های مهارتی بهره مند شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان بیان کرد: آموزش سربازان زندان، برگزاری دوره آموزشی با استفاده از ظرفیت سربازان وظیفه، برگزاری دوره کارآفرینی و روش‌های کسب و کار برای سربازان، برگزاری دوره‌های روش‌های نوین تدریس و صدور آی‌دی کارت مربیگری برای سربازان را از جمله اقدامات شاخص اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در قالب این تفاهم بوده است.

علوی یادآور شد: می طلبد همگام‌سازی آموزش‌های مهارتی با تحصیلات و مهارت‌های تجربی سربازان و درج سطح و نوع مهارت کارکنان وظیفه در کارت پایان خدمت و همچنین عدم استفاه از سربازان در مشاغل و فعالیت‌های غیر مرتبط با مهارتی که آموزش دیده‌اند مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار جداسازی نخبگان و سربازان توانمند از سایرین و بکارگیری آنها در مشاغل مرتبط و قائل شدن ارزش خدمتی متفاوت برای سربازان آموزش دیده به عنوان مشوقی برای ترغیب سربازان وظیفه به فراگیری آموزش‌های مهارتی و پیوند جوانان با بازارکار پس از پایان خدمت مقدس سربازی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha