۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۶:۰۰
کد خبر: 85507031
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

کدامیک سفرهای فضایی را بهتر تحمل می‌کنند: زنان یا مردان؟

تهران- ایرنا- پژوهشگران احتمال می‌دهند زنان در مقایسه با مردان در برابر استرس‌های ناشی از پرواز فضایی انعطاف‌پذیرتر باشند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وبگاه گاردیَن، پژوهشی که در آمریکا درباره تأثیر پروازهای فضایی انجام شده نشان می‌دهد زنان، احتمالاً در مقایسه با مردان در برابر استرس‌های سفرهای فضایی انعطاف‌پذیرتر هستند و پس از بازگشت به زمین، سریع‌تر بهبود می‌یابند.

آن‌ها معتقدند فعالیت ژن در مردان در سفر فضایی در مقایسه با زنان، بیشتر مختل می‌شود و پس از بازگشت به زمین نیز زمان بیشتری طول می‌کشد تا آن‌ها به حالت عادی بازگردند.

این یافته‌ها مقدماتی هستند؛ زیرا عده کمی از فضانوردان زن بررسی شده‌اند، اما اگر این موضوع تأیید شود، برای برنامه‌ریزی به منظور بهبود فضانوردان و همچنین انتخاب خدمه برای مأموریت‌های آینده سفر به ماه و فراتر از آن، مهم است.

کدامیک سفرهای فضایی را بهتر تحمل می‌کنند: زنان یا مردان؟

دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست؛ اما پژوهشگران احتمال می‌دهند توانایی زنان برای مقابله با مسائل بارداری ممکن است در این موضوع دخیل باشد.

آن‌ها می‌گویند: توانایی تحمل تغییرات بزرگ در فیزیولوژی و دینامیک مایعات احتمالاً در مدیریت بارداری همچنین مدیریت استرس پرواز فضایی در سطح فیزیولوژیک اهمیت زیادی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha