هیجان قهرمانی همزمان پرسپولیس و رئال از زبان یک گوش‌شکسته

تهران- ایرنا- دارنده نشان نقره مسابقات رنکینگ‌دار بوداپست خاطرات جالبی از قهرمانی پرسپولیس و رئال مادرید در یک شب فوتبالی دارد.

به گزارش ایرنا، عباس ابراهیم‌زاده دی ماه سال ۱۴۰۲ با کسب مدال طلا در مسابقات کشتی قهرمانی کشور به یکی از چهره‌های مطرح وزن ۶۵ کیلوگرم تبدیل شد او بعد از کسب این عنوان به رقابت های رنکینگ‌دار زاگرب اعزام شد اما در مرحله نیمه نهایی آن پیکارها برابر رحمان عموزاد خلیلی مغلوب و عملا المپیک را از دست داد اما این پایان راه یکی از آینده‌های کشتی ایران نبود بلکه وی در بوداپست بسیاری از بزرگان کشتی را محو هنر خود کرد.

مسابقات رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی زاگرب روز هفدهم خرداد در وزن ۶۵ کیلوگرم با حضور هفت آزادکار برگزار شد که عباس ابراهیم زاده در مبارزه نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر گئورگی زیلاگی از مجارستان را شکست داد وی در مبارزه بعدی با نتیجه ۷ بر ۲ آستین گومز از مکزیک را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رفت. ابراهیم زاده در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر از سد حاجی علی‌اُف قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

در حالی که تمام کارشناسان منتظر طلای ابراهیم‌زاده در فینال مسابقات بودند وی با وجود یک نمایش درخشان برابر کوتارو کایوکا از ژاپن شکست خورد و مدال نقره رسید.

درخشش ابراهیم‌زاده در کشتی ایران و جهان بهانه‌ای شد تا خبرنگار ایرنا دقایقی با وی همکلام شود. دقایقی که ابراهیم زاده هم به امال و آرزوهای خود اشاره داشت و هم اینکه از هیجان قهرمانی پرسپولیس و رئال سخن به میان آورد قهرمانی که همزان با درخشش او در بوداپست بود.

عباس ابراهیم‌زاده با قهرمانی در ایران چهره شد و با شکست قهرمان جهان از جمهوری آذربایجان اکنون به یک نام در کشتی تبدیل شده است در این زمینه چه نظری دارید؟

من با صلاحدید کادر فنی به بوداپست اعزام شدم و همه دیدند که سطح این رقابت‌ها در چه حدی بود. آخرین رقابت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی بود و بسیاری از بزرگان حضور داشتند. من یک مصدومیت داشتم و حتی با درد به روی تشک رفتم اما خدا را شکر یک نتیجه آبرومند کسب کردم و تمام بردهای خود را مدیون محسن کاوه می‌دانم.

شکست حاجی علی‌اُف قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک یک اتفاق بود یا برنامه‌ریزی داشتید؟

اصلا اتفاق نبود من به کشتی این قهرمان علاقه دارم و مبارزات او را پیگیری می‌کنم. قبل از کشتی محسن کاوه تذکراتی را به من داد که با اجرای آنان، اجازه کار به قهرمان جمهوری آذربایجان ندادم. آقا محسن در تجزیه و تحلیل کشتی بزرگان بی نظیر است و من از اردوهای تیم جوانان زیر نظر این مربی بزرگ کار کردم. من در برابر علی‌اُف تمام تمرکزم را بر روی نقاط ضعف این کشتی‌گیر گذاشتم و اجازه اجرای فن به او ندادم.

اگر این کشتی‌ها را در زاگرب گرفته بودید الان مدعی المپیک بودید، چرا در زاگرب نتوانستید به دیدار نهایی برسید؟

من در زاگرب کشتی‌های خوبی گرفتم و در مرحله نیمه نهایی به رحمان عموزاد خلیلی یکی از خوبان کشتی دنیا خوردم. تجربه اولم در بزرگسالان بود و رحمان نیز فوق‌العاده است. واقعیت این بود زور من به رحمان نرسید. البته برد من مهم نیست زیرا مهم سربلندی ایران عزیز است امیدوارم رحمان این مهم را به سرانجام برساند.

با رحمان ارتباط دارید؟

رحمان از بهترین‌های وزن ۶۵ کیلوگرم به شمار می‌رود. با رحمان رفیق و مانند ۲ برادر هستیم و تنها آرزوی من برای این قهرمان کسب مدال طلای المپیک است.

وزن ۶۵ کیلوگرم هم در ایران و هم در جهان مدعیان زیادی دارد.

بله در ایران رحمان یک نابغه است و چند نفر دیگر نیز حضور دارند. در جهان نیز هم در قاره آسیا، هم اروپا و هم آمریکا مدعی دارد. کسب مدال در بین این همه مدعی کار راحتی نیست.

قصد تغییر وزن ندارید؟

نه بدن من برای وزن ۶۵ کیلوگرم مناسب است. چند سالی در این وزن می‌مانم و هدفم حضور در المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس است.

از مازندران به ایلام رفتید تا در انتخابی تیم ملی حضور داشته باشید در این خصوص هم توضیح می‌دهید؟

بله من در مسابقات انتخابی کشتی استان مازندران در نیمه‌نهایی روی یک غفلت باختم و نتوانستم از این استان جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور کسب کنم. تا روز مسابقه رایزنی‌هایی داشتم و در نهایت با سهیمه استان ایلام به روی تشک رفتم. در آن مسابقات نتیجه انفرادی مهم بود نه تیمی. لذا با کسب عنوان قهرمانی توانستم در چزخه انتخابی قرار بگیرم.

با پیشرفتی که کشتی آزاد در مازندران دارد رسیدن به تیم اصلی استان برابر با تیم ملی است.

ترافیک در کشتی مازندران کار آزادکاران را سخت کرده و ما باید برای رسیدن به تیم منتخب استان مسابقات سختی را پشت سربگذاریم. من در مرحله نیمه‌نهایی انتخابی استان باختم و مجبور شدم برای رسیدن به رقابت‌های قهرمانی کشور با استان ایلام در رقابت‌ها حضور داشته باشم.

بعد از باخت در نیمه‌نهایی انتخابی مازندران، انتظار داشتید که به چرخه وارد شوید؟

چرخه انتخابی تیم ملی کاملا شفاف است. هر کشتی گیری که بتواند در مراحل این چرخه نتیجه لازم را کسب کند به دوبنده خواهد رسید. این یک کار بسیار عالی در زمان مدیریت علیرضا دبیر بود. البته رئیس فدراسیون کشتی در بحث اردوها نیز بهترین امکانات را در اختیار گوش شکسته‌ها قرار می‌دهد امکاناتی که شاید در تاریخ کشتی ایران بی‌سابقه باشد.

چرا در برابر کشتی گیر ژاپنی نتوانستید آن عملکرد خوب خود را به نمایش بگذارید؟

من با مصدومیت به بوداپست رفتم. البته این مصدومیت زیاد مهم نبود زیرا توانستم کشتی‌های خوبی را بگیرم. در برابر حریف ژاپنی نیز خوب امتیاز گرفتم اما ورق به سود وی برگشت و در نهایت او به مدال طلا رسید.

الان شرایط مصدومیت شما چطور است، بهتری شدید یا نیاز به استراحت دارید؟

من و سرمربی تیم ملی با پزشکان مشورت کردیم و چند جلسه هم باید فیزیوتراپی بروم. مشکل زیادی نیست و با ۱۰ روز استراحت مصدومیت برطرف خواهد شد تا دوباره در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کنم.

به جز کشتی چه رشته ورزشی دیگر را دنبال می‌کنید؟

من فوتبال را دنبال می‌کنم و در دنیای این رشته عاشق رئال مادرید و کریستیانو رونالدو هستم. فوتبال های رئال را پیگیری می‌کنم و عشق به این تیم دارم.

در ایران؟

در ایران نیز فوتبال تیم ملی و پرسپولیس را دنبال خواهم کرد.

و قهرمانی رئال و پرسپولیس در یک شب مهیج فوتبالی؟

بله یک اتفاق باور نکردنی بود. در آن شب هر ۲ تیم محبوب من به قهرمانی ایران و اروپا رسیدند.

چند روز بعد از این قهرمانی نیز شما در بوداپست درخشیدید.

خوشحالم که دست خالی از این تورنمنت بر نگشتم اما حیف شد که کار من با کسب نشان طلا به پایان نرسید. اگر طلا می گرفتم روزهای رویایی بود که متاسفانه تکمیل نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha