۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۰۷
کد خبر: 85506964
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۰۷
کد خبر: 85506964
«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

تهران- ایرنا- نمایشگاه «شکوه ایران باستان» که پیش از این در شهر پکن پایتخت چین برگزار شده بود، امروز (چهارشنبه) با حضور وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در موزه شهر شانگهای افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه در روز جاری درهای خود را با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محسن بختیار سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن، مقام های محلی و دیپلمات‌های مقیم شانگهای به روی علاقه مندان گشود.

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

ضرغامی در نشست مطبوعاتی این رویداد فرهنگی که با حضور خبرنگاران رسانه‌های مطرح چینی برگزار شد، نمایشگاه و افزون بر ۲۰۰ اثر تاریخی نفیس ایرانی آن که قدمتشان از حدود سه هزار سال پیش تا دوران صفویه می رسد را معرفی کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران ابراز امیدواری کرد که برگزاری «نمایشگاه شکوه ایران باستان» در افزایش تعامل دو ملت، شناخت هرچه بهتر مردم ایران و چین از یکدیگر و توسعه گردشگری تاثیر بسزایی ایفا کند.

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

وی همچنین با معرفی کتاب این نمایشگاه که به زبان چینی منتشر شده است، از مخاطبان این کشور دعوت کرد علاوه بر بازدید از نمایشگاه، در معرفی هر چه بیشتر این کتاب به قشرهای مختلف مردمشان مشارکت داشته باشند.

تارنمای موزه شانگهای هم با ارائه توضیحات تاریخی از آثار باستانی ایرانی، از چینی‌ها دعوت کرد که از این نمایشگاه بازدید کنند.

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

رئیس موزه ملی ایران، سرکنسول ایران در شانگهای، رئیس موزه این شهر، مقام های محلی، دیپلمات‌های کشورهای خارجی، اصحاب رسانه و برخی اینفلوئنسرهای چینی از جمله حاضران در آیین افتتاحیه این نمایشگاه بودند.

نمایشگاه «شکوه ایران باستان» با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سفارت ایران در پکن و سرکنسولگری ایران در شانگهای برپا شده است و حدود چهار ماه در شهر شانگهای چین دایر خواهد بود.

این نمایشگاه پیش از این نیز حدود سه ماه در مجموعه کاخ موزه شهر پکن برپا بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha