هزار میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت‌دیده چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد - ایرنا - مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: یک‌هزار و ۵۴۱ میلیارد ریال غرامت به ۸۶هزار و ۲۳۵ نفر بیمه‌گذار خسارت دیده حوادث طبیعی سیل، زلزله، خشکسالی و سرمازدگی سال گذشته از سوی صندوق بیمه کشاورزی این استان پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ طاهری میرقائد روز پنجشنبه افزود: همچنین از ابتدای سال زراعی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ تاکنون بیش از ۷۸ میلیارد ریال غرامت به خسارت‌دیدگان زیربخش‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری پرداخت شد و مابقی نیز در دست بررسی برای پرداخت غرامت است.

بخشودگی ۴۱۰ میلیارد ریال سود و متفرعات تسهیلات بدهکاران بانک کشاورزی

وی در خصوص بخشودگی سود و متفرعات تسهیلات بدهکاران بانک کشاورزی اظهار داشت: سود و متفرعات پنج هزار و ۸۱۱ فقره پرونده بدهی بدهکاران شعب بانک کشاورزی به مبلغ ۴۱۰ میلیارد ریال در استان بخشیده شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بانک کشاورزی در راستای حمایت از تولید کنندگان و فعالان بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۹۰ فقره پرونده مشمول دستورالعمل بند خ ماده ۳۳ بوده که مبلغ ۱۳۳ میلیارد ریال سود و جرایم آن مورد بخشودگی قرار گرفته شد.

طاهری میرقائد با اشاره به بخشودگی سود و جرایم متعلقه مشمولین بند دال تبصره ۱۶ یادآور شد: براساس رسالت و ماموریت اصلی بانک کشاورزی و کمک به کشاورزان در سال‌جاری تعداد یک هزار و ۸۵۰ فقره بدهی بدهکاران مشمول بند دال بوده که مبلغ ۲۰۲ میلیارد ریال از سود و جرایم متعلقه مورد بخشودگی قرار گرفت.

وی در خصوص بخشودگی وجه التزام بدهکارانی که مشمول این بندها نبوده گفت: سال گذشته سه هزار و ۱۷۱ فقره پرونده بدهی بدهکاران به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال بخشیده شد.

به گزارش ایرنا، ۸۲ درصد از مساحت چهارمحال و بختیاری را عرصه‌های منابع‌طبیعی تشکیل می‌دهد که ۲۰ درصد آن جنگل و ۶۲ درصد آن مراتع است.

چهارمحال و بختیاری با مساحتی در حدود یک میلیون و ۶۴۲ هزار هکتار دارای ۱۲ شهرستان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha