هواشناسی خراسان رضوی هشدار زرد صادر کرد

مشهد-ایرنا- اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه و هشدار سطح زرد از وقوع بارش‌های رگباری از عصر امروز (چهارشنبه) در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، در این اطلاعیه آمده است: بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدلهای پیش‌یابی از عصر امروز تاثیر امواج ناپایدار جوی همراه با جریانات مرطوب شمالی باعث افزایش ابرناکی و وقوع بارش های رگباری همراه با رعد و برق در پاره‌ای از نقاط با احتمال بارش تگرگ، آب گرفتگی و ایجاد رواناب در سطح استان بویژه نیمه شمالی و نیمه غربی خواهد شد.

این اطلاعیه می افزاید: همچنین تا اوایل هفته آینده مطابق تحلیل مدل ها و پیش‌بینی‌های اعلام شده بر شدت وزش باد نسبت به روزهای گذشته در سطح استان خراسان رضوی افزوده خواهد شد، به طوریکه در نیمه جنوبی، نوار شرقی و برخی از نواحی غرب خراسان رضوی همراه با طوفان گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و بروز خسارت پیش‌بینی شده است.

در توصیف این سامانه و اثر مخاطره آمیز آن وقوع بارش های رگباری همراه با رعد و برق، بارش تگرگ، آب گرفتگی، روان آب و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه شمالی و غربی استان؛ وزش باد شدید در برخی از نقاط طوفان گردوخاک همراه با بروز خسارت به ویژه نیمه جنوبی، شرقی و برخی از نواحی غربی استان و کاهش کیفیت هوا با توجه به جهت جریانات و انتقال ذرات گردو غبار آمده است.

همچنین در این اطلاعیه ضمن تاکید بر عدم فعالیت های طولانی مدت خارج از منزل بویژه برای سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماریهای خاص با توجه به کاهش کیفیت هوا توصیه شده است، از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی و همچین از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در نیمه شمالی و نیمه غربی استان خودداری شود.

اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی همچنین در نظر گرفتن سایر تمهیدات در راستای جلوگیری از خسارات ناشی از شدت وزش باد از دیگر نکات مورد تاکید در این اطلاعیه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha