بهادری‌جهرمی: کسر قیمت ناشی از خسارت و تصادفات مشمول حمایت‌های بیمه‌ای شد

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت گفت: شرکت‌های بیمه‌گر مکلف شدند بدون دریافت حق بیمه اضافه، کسر قیمت ناشی از خسارت و تصادف را مشمول حمایت‌های بیمه‌ای کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، علی بهادری‌جهرمی روز چهارشنبه و در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: ۳ آیین نامه تکلیفی بودجه بررسی شد تاکنون ۱۳ آیین نامه تکلیفی قانون بودجه ۱۴۰۳ تصویب نهایی شده یکی از آنها درباره تبلیغات رسانه‌ای و فضای مجازی دستگاه های اجرایی بود که شفافیت در زمینه تبلیغات دستگاه‌های اجرایی حاکم می‌شود.

وی افزود: با اصلاح آیین نامه مقررات صادرات و واردات، موافقت شد که جلوی رسوب کالا در گمرکات و بنادر گرفته شده و برای بنادر مقرراتی پیش‌بینی شود.

سخنگوی دولت عنوان کرد: معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور عضو کارگروه ماده یک مقررات صادرات و واردات شد تا از شرکت های دانش بنیان در بخش صادرات و واردات حمایت شود و در کالاهای مشابه با دانش بنیان ها رقابت نشود.

بهادری‌جهرمی بیان کرد: با اصلاح آیین‌نامه بیمه اجباری شخص ثالث از این به بعد خسارت هایی که منجر به کسر قیمت یا افت قیمت وسایل نقلیه می‌شود مشمول تکالیف شرکت های بیمه‌گر می شود تا پیش از این چنین پوششی داده نمی شد و شرکت های بیمه‌گر این خسارات را نمی‌دادند و بیمه‌گر حق ندارد بیمه مضاعف از بیمه‌گذار برای افت قیمت وسایل نقلیه بگیرد.

علی بهادری جهرمی همچنین در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز هیئت وزیران هرکدام از اعضا از برخی اقدامات در دست انجام وزارتخانه‌های خود گزارشی ارائه دادند.

وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد در حوزه طرح‌های فرهنگی مثل کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی و فرهنگسراها و سینماهای استانی در دست افتتاح، گزارشی ارائه داد. وزیر نفت هم گزارش‌های بسیار خوبی از به ثمررسیدن طرح‌هایی ارائه کرد که با تدابیر شهید رئیسی و حمایت اجرایی آقای مخبر در دست انجام بود.

دبیر هیئت دولت یادآور شد: رئیس سازمان محیط زیست از افتتاح‌هایی که صورت گرفته بود و اقداماتی که در حوزه زیست‌محیطی به‌ویژه در حوزه وزارت نفت صورت گرفته بود، گزارش داد و رئیس سازمان اداری استخدامی نیز گزارشی از آزمون اخیر جهت جذب معلولان برای اولین‌بار، با هدف ارتقای عدالت در جذب در عین رعایت سهمیه‌ها، ارائه کرد.

بهادری جهرمی گفت: آزمون عمومی برای معلولان و آزمون عمومی برای ایثارگران برگزار شد. سهمیه‌هایی داشتیم که پیش از این روالی وجود نداشت که همان سهمیه‌ها هم به صورت آزمون بین جامعه مخاطب آن سهمیه‌ها برگزار شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha