کمک ۵۳ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام برای آزادی زندانیان

تهران- ایرنا- ستاد دیه کشور اعلام کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با اختصاص کمکی معادل ٥٣ میلیارد تومان، زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد زیر ۱۰۰ میلیون تومانی که تا پایان اردیبهشت ماه روند رسیدگی به پرونده آن‌ها صورت گرفته است، را فراهم کرد و آنها به آغوش جامعه بازگشتند.

به گزارش ایرنا از ستاد دیه کشور، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از خانواده زندانیان جرایم غیرعمد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان به ستاد مردمی دیه، زمینه آزادی ۶۵۰ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی کمتر از یکصد میلیون تومانی را که روند شناسایی آن‌ها تا تاریخ یکم خرداد سال‌جاری صورت پذیرفته فراهم نمود.

بدهی این زندانیان غیربزهکار رقمی معادل ۱۰ هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال بود که رقمی نزدیک به دو هزار میلیارد ریال را شکات خصوصی در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها گذشت نموده و افزون بر هفت هزار از محکومٌ‌به پس از ارایه معاضدت‌های قضایی از سوی ستاد مردمی دیه در قالب قبولی «دادخواست اعسار» یا «تعدیل اقساط بدهی» از اصل مطالبات حقوقی کسر شد.در تامین الباقی مبلغ مورد نیاز برای آزادی، ۲۹۰ میلیارد ریال را خانواده خود زندانیان تامین کرد و باقیمانده را ستاد دیه و ستاد اجرایی بالسویه پرداخت کرده‌اند.

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان به ستاد مردمی دیه، زمینه آزادی ۶۵۰ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی کمتر از یکصد میلیون تومانی را فراهم کرد.

سهم ستاد اجرایی اجرایی فرمان امام از این مشارکت مبلغ ۵۰۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال بوده است و با احتساب تسهیلات بدون سود و تخصیص منابع مردمی تحت اختیار اعتباری معادل ۵۰۱ میلیارد و ۸۱ میلیون ریال از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند پرداخت شده است.

در فهرست آزادی‌های صورت گرفته فارس با معرفی ۷۸ زندانی واجد شرایط در رأس بیشترین تعداد آزادی قرار گرفته و در رتبه‌های بعد سمنان و تهران قرار دارند که هر کدام به ترتیب با معرفی ۳۶ و ۳۴ مددجوی عائله‌مند، بیش از دیگر استان‌ها در سایه این همکاری منتفع شده‌اند.

به گزارش ایرنا،  روز گذشته ۲۲ خرداد، مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام نیز اعلام کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از خانواده زندانیان، با پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان به ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، زمینه آزادی تمامی زندانیان نیازمند جرایم مالی غیر عمد زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سراسر کشور فراهم شد.

براساس اعلام ستاد دیه کشور تا تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال جاری، ۱۲ هزار و ۵۶۵ زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از ایراد صدمه بدنی شبه‌عمد در سطح ندامتگاه‌های کشور بودند که از این تعداد ۵۵۷ نفر زن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha