دولت سیزدهم و شخص شهید آیت‌الله رئیسی به حوزه بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند

تهران- ایرنا- مشاور امور بانوان کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه این نهاد به دلیل گستردگی جامعه هدف و تعدد زنان تحت حمایت، از جایگاه خاصی برخوردار است، گفت: دولت سیزدهم و شخص شهید آیت‌الله رئیسی به حوزه بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند.

لاله افتخاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: کمیته امداد در موضوعات مرتبط با زنان در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی، مسکن، اشتغال، فرهنگی، حمایت، سلامت و امور مجلس در حال خدمت‌رسانی است هر کدام از این حوزه‌ها به نحوی با زنان مرتبط است.

وی در مورد اقدامات کمیته امداد در بحث قانون جوانی جمعیت تاکید کرد: کمیته امداد در خصوص قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اقدامات خوبی را در راستای حمایت از بانوان شاغل در این نهاد و همچنین بانوان مددجو و فرزندانشان انجام داده است.

مشاور امور بانوان کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: راه اندازی مهد کودک، حمایت از دورکاری مادران و مرخصی های ایام بارداری از جمله مواردی است که در رابطه با بانوان شاغل در این نهاد انجام شده است و در بحث حمایت از بانوان مددجو نیز حمایت های مالی از مادران نیازمند و فرزندانشان و همچنین مادران شیرده را انجام داده ایم.

افتخاری به موضوع تامین جهیزیه مددجویان هم اشاره کرد و بیان داشت: مشاوره های قبل از ازدواج ویژه مددجویان و فرزندانشان از دیگر اقداماتی است که توسط کمیته امداد انجام می شود و چنانچه مددجو یا فرزندان آنها نیاز به مشاوره های بعد از ازدواج و رفع اختلافات زوجین داشته باشند نیز خدماتی به آنها ارائه می شود.

نماینده ادوار گذشته مردم تهران در مجلس در ادامه درباره اقدامات فرهنگی حوزه بانوان شاغل در کمیته امداد اظهار کرد: در این راستا برنامه‌ای در قالب هم‌اندیشی بالندگی برای کارکنان امداد برگزار می‌شود.

دولت سیزدهم و شخص شهید آیت‌الله رئیسی به حوزه بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند

مشاور بانوان کمیته امداد در همه استان های کشور فعال است

مشاور امور بانوان کمیته امداد تصریح کرد: مشاور بانوان کمیته امداد در همه استان های کشور فعال است و آنها گزارش های فعالیت خود را به صورت دایم ارائه می دهند و نشست های آنلاین از مرکز برگزار شده و نقاط ضعف و قوت این بخش در سراسر کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

افتخاری با اشاره به اینکه فعالیت مشاور امور بانوان کمیته امداد در استان ها قابل لمس و تاثیرگذار است، افزود: با استفاده از ظرفیت‌های خوب این کمیته و با کمک مشاوران بانوان در استان‌ها، نظام مسائل حوزه زنان و خانواده به صورت علمی تهیه شده و اولویت مسائل زنان را در جامعه هدف بررسی کرده‌ایم.

وی اعلام کرد: گام بعدی دختران هستند که از چند ماه قبل اقدام به تهیه این نظام مسائل در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، نخبگان، ازدواج و سبک زندگی کردیم تا در راستای شناسایی نیازها و برنامه‌ریزی‌ برای رفع آنها اقدام شود.

مشاور امور بانوان کمیته امداد از تصویب هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: هیات اندیشه‌ورز در این نهاد جایگاه خاصی دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزه زنان برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha