سلاجقه: روز محیط‌بان در منطقه حفاظت‌شده دیزمار برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از برگزاری روز محیط‌بان به احترام شهدای خدمت در منطقه حفاظت‌شده دیزمار خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، علی سلاجقه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: روز محیط بان به احترام شهدای خدمت در منطقه حفاظت‌شده دیزمار برگزار می‌شود.

برنامه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست برای کاهش ریزگردها

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین از برگزاری بیست‌ویکمین جلسه ستاد ملی هماهنگی گرد و غبار کشور با حضور دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه در سازمان حفاظت از محیط زیست خبر داد و تصریح کرد: تالاب‌ها و مناطق گرد و غبار خیز شناسایی شده‌اند. وزارت جهاد کشاورزی، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مکلف شدند که به منظور مقابله با ریزگردها کار خود را به نحو احسن انجام دهند.

سلاجقه افزود: قرار است در منطقه سرخس که رئیس‌جمهور نیز در دو مرحله حضور پیدا کردند، کارهای مفصلی با همکاری وزارتخانه‌های مربوطه به ویژه وزارت نفت برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین در سفر آیت الله رئیسی به منطقه تالاب شادگان، طرح جامعی برای مدیریت منطقه مطرح شد که بلافاصله در دستور کار قرار گرفت. طرح جامع گردشگری و طبیعت‌گردی این منطقه با همکاری دستگاه‌های مربوطه آماده شده است که ظریف اشتغالزایی آن بالای ۳۰۰ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha