همصدایی و همدلی اقوام ایرانی در «نُونَوا»

تهران- ایرنا- کنسرت گروه موسیقی «نُونَوا» به سرپرستی علی احمدی با اجرای آواها و قطعاتی از اقوام ایرانی همزمان با عید سعید قربان در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، گروه موسیقی «نُونَوا» به سرپرستی علی احمدی با هدف گفت و گوی فرهنگ‌ها، تمدن‌ها، زبان‌ها، و لهجه‌های اقوام ایرانی، کنسرتی از موسیقی اقوام را با پوشش محلی هر قومیت، همزمان با عید سعید قربان و روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌کند.

امشب شب مهتابِ، شهزاده‌ رویا، منتظرت بودم (خیامی) کوگ تاراز و بی‌مریم (لری)، ساری گلین (ترکی)، کابوکی، برزی و کوچه کرمانشاه (کردی)، بیاکوماری، گلندام (بلوچی)، رعنا و آهابگو (گیلکی)، زلفای یار، کیه‌کیه، رشید خان، جنگو جنگ، دختر بویراحمدی، کدوم کوه‌کمر (بندری و بندرعباسی)، حیک، علی حسبی و داد (عربی) و آهنگ‌های خاطره‌انگیز تلویزیونی دهه ۶۰ از قطعات این کنسرت هستند.

همصدایی و همدلی اقوام ایرانی در «نُونَوا»

گروه «نُونَوا» متشکل از ۱۳ عضو که در جنوب ایران و شهر بوشهر در عرصه موسیقی نواحی با اجرایی از آواها و موسیقی اقوام ایرانی (بوشهری، بندرعباسی، خیامی، لری، کردی، بلوچی، ترکی، گیلکی، خراسانی، عربی، موسیقی اصیل ایرانی و آهنگهای نستالژی دهه ۶۰) فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha