استاندار اردبیل: پروژه‌های نیمه‌کاره بیله‌سوار تکمیل می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل خواستار جدیت دستگاه‌های مرتبط برای فعال‌سازی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره بیله‌سوار از جمله مرکز فنی‌وحرفه‌ای، سالن ورزشی بانوان، منطقه آزاد تجاری و صنعتی، تجهیز بیمارستان، مسکن مهر ، تصفیه‌خانه شهری و روستایی ، ایجاد ناحیه صنعتی جدید و پروژه‌های راه‌سازی این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی روز چهارشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل و پروژه‌های شاخص بیله‌سوار اظهار کرد: با توجه به نیمه‌کاره ماندن تعدادی از پروژه‌های شهرستان از سال‌های گذشته از جمله مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای بیله‌سوار و جعفرآباد، تعیین تکلیف و تجهیز ساختمان تکمیل‌شده از سوی فنی‌وحرفه‌ای ضروری است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی سالن ورزشی بانوان بیله‌سوار از سال ۸۶ بیان کرد: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه اجرای این پروژه مصوب شده و اختصاص می‌یابد و لازم است که اداره‌کل ورزش‌ و جوانان استان نسبت به فعال‌سازی و اجرای آن اقدام کند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در خصوص پروژه‌های حوزه سلامت شهرستان بیله‌سوار نیز باید تامین و تجهیز دستگاه سی.تی.اسکن بیمارستان بیله‌سوار، مسکن متخصصان و ساختمان ستاد شبکه بهداشت این شهرستان عملیاتی شود.

وی با تاکید بر ورود جدی مدیران دستگاه‌های مرتبط برای اجرا و تعیین زمان تکمیل پروژه‌ها، بیان کرد: پیگیری و اجرای پروژه نیمه‌کاره مسکن مهر بیله‌سوار و جعفرآباد باید از سوی راه‌ و شهرسازی دنبال شود و پیگیری و تکمیل بهسازی و روکش آسفالت روستای نقی‌قشلاقی به زیوه، اصلاح مسیرهای چهار خطه اودلو - انجیرلو و پروژه‌های راه شهرستان بیله‌سوار هم مورد تاکید است.

عاملی همچنین با اشاره به پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب و تصفیه‌خانه شهری و روستایی بیله‌سوار، اظهار کرد: پیگیری و اجرای این پروژه‌ها باید از سوی آب و فاضلاب استان اردبیل مورد توجه باشد و مسائل و نیازمندی‌های حوزه گمرک در زمینه تعیین تکلیف محوطه بلااستفاده، کمک به افزایش صادرات و رفع مشکلات مرتبط با شهرداری بیله‌سوار هم نیازمند پیگیری مسئولان مربوطه در گمرک و شهرداری بیله‌سوار است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به ایجاد ناحیه صنعتی جدید در بیله‌سوار، تامین زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار و اجرای زیرساخت‌های لازم برای ایجاد صنایع فرآوری، ورود و پیگیری اجرا از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی ضروری است.

استاندار اردبیل تامین زمین برای ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در شهرستان بیله‌سوار را مورد اشاره قرار داد و گفت: با تامین زمین و تعیین تکلیف ساختار هیات مدیره منطقه آزاد، اقدامات بعدی انجام می‌شود.

شهرستان بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha