استیصال تل‌آویو در برابر حزب‌الله و تمرکز سفر «بلینکن» روی موضوع لبنان

تهران- ایرنا- ضربات مهلک حزب الله لبنان سبب شده است که رژیم مستاصل صهیونیستی بار دیگر دست به دامان آمریکا شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه تلویزیون رژیم صهیونیستی «کان» فاش کرد که این رژیم از آمریکا برای کمک به بازدارندگی در برابر حزب الله درخواست کمک کرده است.

«عمیحای اشتاین» تحلیلگر این شبکه صهیونیست گفت: به هراندازه که از حل و فصل سیاسی در (جبهه) شمال (فلسطین اشغالی با لبنان) دور می‌شویم، به همان اندازه درگیری میان ما و حزب الله تشدید می‌شود و دولت آمریکا نگران بروز یک درگیری اساسی است؛ به شکلی گسترده‌تر از آنچه شاهد هستیم.

وی افزود: در روزهای گذشته مسئولان اسرائیلی با همتایان آمریکایی خود به منظور اقدامی بازدارنده در برابر حزب الله رایزنی کردند. مقامات اسرائیلی از آمریکا می‌خواهند که کاری انجام دهند تا نشان دهد که آمریکایی‌ها در موضوع تحولات لبنان در کنار ما هستند و مانع از به دست گرفتن ابتکار عمل از سوی حزب الله شوند.

این تحلیلگر صهیونیست ادامه داد: رایزنی میان مسئولان اسرائیلی و آمریکایی درباره لبنان زیاد شده است و این روند در آینده نیز تشدید خواهد شد. تاکنون موضوع، حاشیه ای بود و تمرکز دائمی بر روی نوار غزه بود اما هم اکنون تمرکز روی جبهه لبنان است و بحث اصلی سفر بلینکن به تل آویو نیز همین موضوع لبنان است.

به گزارش ایرنا، حزب‌الله لبنان در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha