اتصال ۲۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت در ۳۳ ماه خدمت دولت سیزدهم

یاسوج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۲۰۰ روستای و آبادی در این استان و ظرف 33 ماه خدمت و فعالیت دولت سیزدهم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده اند.

به گزارش ایرنا، سید محمود رادمنش روز چهارشنبه در بازدید از طرح‌های عمرانی روستایی در یاسوج اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد از دیگاه دسترسی روستاه‌های بالای بیست خانوار به اینترنت پرسرعت، سبز می شود.

وی بیان کرد: با بهره برداری از پروژه‌های در دست اجرا، صد در صد روستاهای بالای بیست خانوار از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.

رادمنش تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۹۸.۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پر سرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

اتصال ۲۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت در ۳۳ ماه خدمت دولت سیزدهم

وی با بیان ایرنکه در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به زیر ساخت های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است ، ابراز کرد: تصویب و تزریق این میزان اعتبار به منظور توسعه زیرساخت های ارتباطی استان از سوی وزارت ارتباطات از اقدام های شاخص و زیرساختی دولت سیزدهم در استان بوده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان توسعه فیبر نوری را نقطه عطفی در حوزه توسعه زیرساخت های ارتباطی دانست و گفت: اجرای ۲ هزار کیلومتر خط انتقال جدید فیبر نوری در مناطق مختلف شهری و روستایی رهاورد مخابراتی دولت سیزدهم در این استان است.

رادمنش اظهار داشت: از این میزان یکهزارو ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی و ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری شهری است.

وی اعتبار اجرای فیبر نوری روستایی در استان را افزون بر هفت هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این طرح زیرساختی که در دولت سیزدهم روند اجرایی آن آغاز شده است در سه شهر دهدشت، گچسارن و چرام رو به اتمام است.

رادمنش تصریح کرد: با تکمیل این طرح ها پایداری شبکه ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد شامل تلفن های ثابت، همراه و اینترنت در یکهزارو ۲۰۰ روستا و آبادی و ۱۷ شهر تقویت خواهد شد.

وی اظهارکرد: پایش و بررسی سایت‌های ارتباطی و ترافیک سایت‌های تلفن همراه از دیگر اقدام‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد در برقراری وضعیت مطلوب ارتباطات در روز برگزاری انتخابات است.

بر اساس آخرین آمارها، جمعیت استان بیش از ۷۲۰ هزار نفر است.

۵۹۴ هزار و ۷۵۲ مشترک اینترنت پر سرعت در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

این استان یک هزارو ۶۴۳ روستای دارای سکنه دارد که ۷۲۱ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند. تعداد روستاهای متصل به اینترنت پهن باند استان ۸۲۷ روستاست.

۹۸۷ درصد روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد حداقل به یک سرویس ارتباطی دسترسی دارند و ۷۰ درصد روستاهای استان با احتساب تمام تکنولوژی ها (گران و ارزان و ای دی اس ال، تری جی و فور جی) به اینترنت دسترسی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha