صدیقی: میزبانی کوراش آسیا تجربه ارزشمندی بود/ تیم ملی ووشو در مسیر پوست‌اندازی است

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ووشو گفت: میزبانی مسابقات کوراش مردان و زنان آسیا با حضور نمایندگان ۲۰ کشور، تجربه ارزشمندی برای مجموعه ما بود.

امیر صدیقی صبح پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری مسابقات کوراش قهرمانی مردان و زنان آسیا در تهران اظهار کرد: برگزاری این رویداد با حضور ۲۰ کشور، تجربه قابل توجهی برای فدراسیون ووشو بود. بیش از ۲۵۰ داور، ورزشکار و مربی بین‌المللی در این پیکارها حضور داشتند. خوشبختانه میزبانی مورد تایید فدراسیون جهانی، آسیایی و تمامی میهمانان قرار گرفت. شاید در ابتدا خارجی‌ها فکر نمی‌کردند، ایران چنین ظرفیتی داشته باشد، اما همه از میزبانی کشورمان راضی بودند.

صدیقی اضافه کرد: ملی‌پوشان کوراش ایران نتایج خوبی به دست آوردند و در مجموع به نایب قهرمانی این مسابقات رسیدیم. بانوان ما خیلی خوب بودند. از قبل معتقد بودیم که بانوان این رشته ظرفیت کسب مدال طلا در رویدادهای مهم را دارند. در دوره گذشته قهرمانی آسیا در چین مدال طلا نداشتیم و در بازی‌های آسیایی نیز با وجود ۲ فینالیست، طلا نگرفتیم، اما خوشبختانه اکنون در تهران به ۲ طلا رسیدیم. امیدوارم این روند ادامه پیدا کرده و بانوان کوراش ما در رویدادهای مهم به بهترین نتایج برسند.

رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: سال سختی داریم و مسابقات جهانی کوراش آبان‌ماه در مقدونیه و سپس بازی‌های داخل سالن آسیا، آذرماه در تایلند برگزار می‌شود. تلاش می‌کنیم مدال‌های خوبی برای ورزش ایران در این مسابقات به دست آوریم.

وی افزود: در ووشو نیز اردوهای تیم ملی از اسفند پارسال استارت خورد و ابتدا تیم ایران در انتخابی جام‌جهانی به قهرمانی رسید و سهمیه‌های لازم را برای حضور در جام‌جهانی به دست آورد. اکنون نیز تیم عازم اولین دوره بازی‌های بریکس در روسیه شد.

صدیقی در خصوص بازی‌های کشورهای گروه «بریکس» توضیح داد: بازی‌های بریکس در چند رشته برگزار می‌شود و در رشته ووشو نیز با توجه به اینکه روسیه از قدرت‌های جهان است و چین نیز حضور دارد، مسابقات سطح خوبی خواهد داشت. تیم ما در حال پوست‌اندازی است و این فرصت خوبی برای نفرات جوان تیم است تا خودشان را پیدا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha