وزیر اقتصاد: سیاست انقباضی دولت مستثناء از بخش تولید است

اصفهان - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سیاست انقباضی پولی دولت مستثناء از تولید است به این معنا که بطور جدی از این بخش حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احسان خاندوزی عصر سه‌شنبه در نشست با شماری از فعالان اقتصادی استان اصفهان افزود: سال گذشته بدلیل برخی تنگناهای اقتصادی، مجموعه قوانینی تدوین کردیم اما بخش زیادی از این مقررات ناقص بود و امسال در جهت اصلاح آن گام برداشتیم.

وی با اشاره به سیاستگذاری‌های ارزی ادامه داد: هدف ما در نهایت این است که تولیدکنندگان که خود نقش مهمی در ارزآوری دارند، ضرر نکنند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مقررات رفع تعهد ارزی که با همکاری مجلس اصلاح شد، گوشه‌ای از دیدگاه حمایتی ما از بخش تولید و فعالیت اقتصادی است.

خاندوزی با تاکید بر حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف گفت: این مقوله به قوانین متفاوت نیاز داشت تا به اصطلاح جان تازه بگیرد و ما در مباحث ارزی به کمک این بخش شتافتیم.

وی خاطرنشان کرد: بدلیل سیاست انقباضی دولت، دست بانک‌ها برای اعطای چندان باز نیست اما این موضوع در بخش تولید متفاوت خواهد بود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر برخورد انضباطی مناسب با رفتار برخی بانک‌ها در استان‌ها اظهار داشت: برای مثال یک بانک خصوصی که در استان پول مردم را جمع آوری و در جایی دیگر سرمایه‌گذاری می‌کند، چه سود و کاربردی برای آن استان دارد؟ لذا نیازمند اصلاح است.

به گفته خاندوزی، در مدت اخیر ۲۵۰ هزار میلیارد تومان اضافه بر کنترل ترازنامه بانک‌ها مصوب هیات دولت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، وزیر امور اقتصاد و دارایی در برنامه ای یک روزه به اصفهان سفر کرده است.

بازدید از کارخانه فولاد مبارکه و افتتاح مجهزترین و بزرگترین گمرک اختصاصی کشور در این مجموعه از دیگر برنامه های سفر خاندوزی به اصفهان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha