۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 85505781
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خزاعی: گروه سینمایی فرهنگ مطالبه قدیمی سینماگران است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه گروه سینمایی فرهنگ، یک سرگروه مجزا نیست، گفت: کار این گروه، امتداد اکران اصلی سینماها و در راستای کمک بیشتر به آثار غیرتجاری و پاسخی به مطالبه قدیمی سینماگران و فعالان این عرصه است.

به گزارش ایرنا از اداره کل سازمان سینمایی، محمد خزاعی در جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با تاکید بر لزوم بی‌وقفه امور و برنامه‌ها بر اساس تقویم زمانی اعلام شده قبلی اظهارداشت: تمامی فعالیت‌های سازمان و موسسات براساس برنامه‌های مصوب و عطف به مصوبات شورا، شایسته است بدون اختلال و کوچک‌ترین وقفه ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اهمیت شکل‌گیری گروه سینمایی فرهنگ و حمایت از فیلم‌های غیرتجاری در ژانرهای مختلف افزود: ایجاد گروه سینمایی فرهنگ و انتشار اخبار آن طی چند روز گذشته، با واکنش‌ها و استقبال خیلی خوبی از سوی تهیه‌کنندگان، فیلمسازان و منتقدان قرار گرفت و همین استقبال، نشانگر نیاز سینما به این ظرفیت تازه است. قطعا این گروه ساز و کار مفیدی برای مهجور نماندن فیلم‌های غیرتجاری در مرحله اکران است.

خزاعی بیان کرد: برخی آثاری روی پرده سینماها، در عین حال که آثار ارزشمندی هستند، آنچنان که باید در چهار هفته اول اکران - که بر اساس قراردادها تعیین می‌شود- قادر به فروش و ارتباط مناسب با مخاطبان نیستند، این فیلم‌ها همیشه در سایه فیلم‌های کمدی و پرفروش قرار می‌گیرند از این رو، ایجاد این گروه کمک می‌کند تا این دسته از آثار مهجور واقع نشوند.

رئیس سازمان سینمایی اظهارداشت: بر اساس این طرح، پردیس‌های سینمایی که از بیش از پنج سالن برخوردارند، یک سالن خود را در اختیار نمایش آثار فرهنگی قرار خواهند داد تا اکران این آثار حتی، پس از چهار هفته (کف فروش) ادامه پیدا کند.

خزاعی: گروه سینمایی فرهنگ مطالبه قدیمی سینماگران است

وی گفت: با این ساز و کار، هم صاحبان آثار تجاری و هم صاحبان آثار فرهنگی ‌می‌توانند از فرصت نمایش در پردیس‌های مهم کشور برخوردار شوند. در این طرح برنامه‌ریزی شده که پنج هفته معادل روزانه پنج سانس با یک سالن، در اختیار گروه سینمایی فرهنگ قرار گیرد.

خزاعی تاکید کرد: آثار گروه هنر و تجربه معمولا، به صورت تک سانس و در چند سینمای محدود و هفته‌ای یکی دو سانس است در حالی که کار گروه سینمایی فرهنگ، در امتداد اکران اصلی سینماهاست و فرصت مضاعفی را برای کمک به فیلم های غیرتجاری فراهم می سازد. سیاستگذاری سازمان سینمایی بر این است که با این مدل، انتقاد صاحبان آثار و سینماها نسبت به ادامه نداشتن اکران کافی یک فیلم کم‌فروش بعد از چهار هفته، برطرف شود.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه گروه سینمایی فرهنگ یک سرگروه مجزا نیست و قرارداد جدیدی برای فیلم‌های آن منعقد نمی‌شود، افزود: در این گروه، به منظور حمایت از آثار غیرتجاری، تنها یک سانس‌بندی انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم حداقل ۴۰ مجموعه سینمایی را در این گروه بگنجانیم تا هر فیلم براساس ضریب با یک یا دو سانس در مدت پنج هفته اکران شود.

وی بیان کرد: به زودی فهرست سینماهای که در مسیر اجرای این طرح قرار می گیرند اعلام و شورای گروه فرهنگ، عناوین فیلم‌هایی که در سبد حمایت این برنامه قرار می گیرند را معرفی خواهد کرد.

خزاعی حمایت از انواع گونه‌های سینمایی را از وظایف ذاتی سازمان سینمایی عنوان کرد و گفت: یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های ما تقویت فیلم‌ها و ژانرهای مختلف است و در گروه سینمایی فرهنگ، این رویکرد تقویت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha