برگزاری نشست غیررسمی وزرای تجارت دی هشت در استانبول 

تهران-ایرنا- در حاشیه اجلاس کمیته مذاکرات تجاری سازمان همکاری اسلامی، نشست غیررسمی وزرای تجارت دی هشت در استانبول برگزار شد.

به گزارش سیاست خارجی ایرنا، نشست غیررسمی وزرای تجارت دی هشت، امروز سه شنبه۲۲ خردادماه در حاشیه اجلاس کمیته مذاکرات تجاری سازمان همکاری اسلامی در استانبول برگزار شد.

مهدی ضیغمی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ضمن حضور در این نشست به تبیین مواضع و رویکرد کشورمان در خصوص توسعه تجارت خارجی بالاخص با اعضای دی هشت پرداخت.

وی عضویت ایران در بریکس و اتحادیه تجاری اوراسیا را نشان دهنده عزم راسخ کشورمان در توسعه روابط اقتصادی خود برشمرد.

دیگر هیأت های حاضر در این نشست نیز در سخنرانی های جداگانه ضمن ادای احترام و ابراز تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور فقید ایران، وزیر امورخارجه و دیگر همراهان ایشان در خصوص ساز و کار افزایش میزان تجارت بین کشورهای عضو اظهار نظر کردند.

در این نشست بر لزوم توسعه همکاری ها در حوزه تجاری، اجرای موافقت نامه تجاری و همچنین استفاده از ابزارهای تهاتر و تجارت الکترونیک جهت افزایش سطح همکاری های تجاری فیمابین اعضا تاکید شد.

نشست مذکور با صدور بیانیه ای در محکومیت رژیم صهیونیستی در حملات جنایتکارانه به نوار غزه و لزوم توقف آن و نیز امضای پروتکل مکانیسم حل اختلاف موافقتنامه تجارت ترجیحی دی هشت به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha