هفت هزار میلیارد ریال پرونده قاچاق کالا در بازار خراسان رضوی تشکیل شد

مشهد- ایرنا- معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به کارآمد شدن مبارزه با قاچاق در سطح تولید و عرضه کالا در بازار استان در ۲ سال و نیم گذشته گفت: از ابتدای شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تا ۲۰ خرداد ماه امسال هزار و ۸۵۵ پرونده به ارزش هفت هزار میلیارد ریال در موضوع قاچاق تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا، بخشعلی بیاتی روز سه‌شنبه در نشستی خبری در مشهد افزود: این پرونده‌ها در ۱۹ هزار و ۲۵۲ مورد بازرسی با موضوع قاچاق کالا در سطح تولید و عرضه کالا در بازار استان تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: کل پرونده‌های تشکیل شده مربوط به تخلفات از سطح تولید تا عرضه کالا در بازار خراسان رضوی در مدت مزبور ۳۵ هزار و ۴۸ مورد به ارزش ۴۴ هزار میلیارد ریال بوده که در ۲۰۱ هزار و ۲۴۹ مورد بازرسی تشکیل شده است.

بیاتی در پاسخ به سوالی در خصوص مقابله با پوشاک قاچاق در بازار خراسان رضوی گفت: دستورالعمل‌های مربوط به مقابله با پوشاک قاچاق از ابتدای دهه ۹۰ از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور به استانها ابلاغ شده و استان خراسان رضوی در حوزه ساماندهی پوشاک خارجی وارداتی به ویژه واحدهایی که فاقد مجوز بودند، پیشقدم بوده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: برخی از تولیدکنندگان در سطح کشور به ویژه مشهد مقدس نسبت به داخلی سازی برندهای خارجی در حوزه پوشاک و عرضه آنها در بازار اقدام کردند، همچنین نشانه گذاری کالاهای خارجی یا طرح "شناسه کالا" در حوزه پوشاک انجام شد.

بیاتی افزود: مقابله با فروش پوشاک دست دوم در حوزه فروشگاه‌هایی که پوشاک برند خارجی را در قالب فروش "تاناکورا" یا دست دوم عرضه می‌کنند نیز با همکاری پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی و اتحادیه مربوطه در حال انجام است و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۲۴ مورد بازرسی در سطح عرضه پوشاک قاچاق در بازار خراسان رضوی انجام شده که منجر به تشکیل پنج پرونده تخلف شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha