۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 5368
کد خبر: 85505676
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۶۰ شهید و زخمی طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه

۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۳۵
کد خبر: 85505676
۱۶۰ شهید و زخمی طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه

تهران- ایرنا- وزارت بهداشت غزه امروز (سه‌شنبه) از افزایش شهدای تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه طی ۲۴ ساعت گذشته و رسیدن شمار شهدا به ۳۷ هزار ۱۶۴ نفر خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته، سه جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۴۰ نفر و زخمی شدن ۱۲۰ نفر دیگر شد.

این وزارتخانه افزود: با احتساب این آمار جدید، شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تا به امروز به ۳۷ هزار و ۱۶۴ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۸۴ هزار و ۸۳۲ نفر اعلام کرد.

این وزارتخانه اضافه کرد که پیکر شماری از شهدا زیر آوار مانده و برخی دیگر نیز در کنار جاده‌ها رها شده‌اند که به دلیل تجاوزهای مستمر صهیونیست‌ها، نهادهای امدادرسان قادر به انتقال آنها نیستند.

به گزارش ایرنا، با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha