۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۵۵
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 85505652
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار مصر و اردن نسبت به وخامت اوضاع نوار غزه

۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۵۵
کد خبر: 85505652
هشدار مصر و اردن نسبت به وخامت اوضاع نوار غزه

تهران- ایرنا- «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر و «عبدالله دوم» پادشاه اردن نسبت به تبعات تداوم تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه هشدار دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه الجزیره، السیسی گفت: اسرائیل به خاطر در پیش گرفتن جنگ همه جانبه که به گرسنگی و قحطی در نوار غزه منجر شده است، مسئول وخامت اوضاع نوار غزه است.

وی افزود: ما خواستار توقف فوری جنگ و برقراری آتش بس فراگیر در نوار غزه هستیم.

السیسی اضافه کرد: باید اسرائیل را وادار به لغو محاصره و تضمین ورود کمک های انسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه های زمینی کرد.

پادشاه اردن نیز با تاکید بر اینکه ارسال کمک ها به نوار غزه باید افزایش یابد، اضافه کرد: اجازه ورود کمک های انسانی به نوار غزه نباید مشروط به برقراری آتش بس شود و یا تابع اهداف سیاسی قرار گیرد.

وی افزود: حمله به شهر «رفح» به وخامت اوضاع نوار غزه دامن می زند و اکنون هیچ مکان امنی در نوارغزه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha