توسلی: دیپلماسی امیرعبداللهیان در حوزه آبهای مرزی، باید با قدرت ادامه پیدا کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس گفت: مرحوم آقای امیرعبداللهیان پیگیری‌های زیادی را در حوزه مدیریت آبهای مرزی داشت که پیگیری‌ها و اقدامات وی باید با قدرت و حکمت ادامه پیدا کند.

فتح الله توسلی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: مرحوم آقای امیرعبداللهیان تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی را در حوزه دیپلماسی آب و مدیریت آب‌های مرزی داشت.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای امیرعبداللهیان رایزنی های زیادی را با کشورهای همسایه برای مدیریت آب‌های مرزی چه از بعد اقتصادی و چه از بعد سیاسی انجام داد و دیپلماسی فعالی در این زمینه داشت.

وی افزود: با توجه به نیاز کشور به منابع آبی باید مدیریت آب‌های مرزی جدی گرفته شود و دیپلماسی فعال آقای امیرعبداللهیان در این زمینه ادامه پیدا کند.

توسلی خاطرنشان کرد: باید دیپلماسی آب را با قدرت و حکمت ادامه یابد تا هم روابط دوستان کشورمان با همسایگان حفظ شود و هم با رویکردی انقلابی از منافع کشورمان در حوزه منابع آبی به خوبی دفاع کنیم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز با توجه به گرم شدن هوا موضوع تأمین منابع آبی یک موضوع جدی است و ما همانطور که در بحث میادین مشترک نفتی و گازی با دیگر کشورها جدی هستیم در بحث منابع آبی مشترکمان با دیگر کشورها نیز باید جدیت داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، به گفته حسن کاظمی قمی، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور در امور افغانستان و سفیر این کشور در کابل، طالبان در سال جاری خورشیدی نیمی از حقابۀ ایران را از هیرمند تامین کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha