سنجش سلامت نوآموزان امروز پایان می‌یابد/ تکلیف جاماندگان چیست؟

تهران- ایرنا- رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که از ۱۴ فروردین آغاز شده است، امروز (۲۰ خرداد) به پایان می‌رسد، گفت: این تاریخ تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، حجت الله الماسی با بیان اینکه امروز آخرین مهلت سنجش نوآموزان است، اظهار داشت: بعد از این تاریخ سامانه بسته شده و تاریخ سنجش تمدید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد جامانده با مراجعه حضوری به مراکز سنجش علت جاماندنشان بررسی می‌شود، افزود: اگر شرایط آن‌ها مهیا باشد نوبت‌دهی انجام شده و در صف نوبت قرار می‌گیرند تا کار سنجش آن‌ها انجام شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه به منظور تسریع در روند فرآیندهایی از جمله سفارش کتب‌درسی و ثبت‌نام قطعی نوآموزان، لازم است والدین در فرصت باقی مانده نسبت به سنجش نوآموز خود اقدام کنند، ادامه داد: سنجش سلامت برای بررسی میزان آمادگی جسمانی، حرکتی، شناختی، حسی، گفتاری، کلامی و قدرت ارتباط اجتماعی دانش‌آموزان است و والدین برای نوبت گیری از طریق سامانه http://my.medu.ir اقدام کنند.

الماسی با بیان اینکه زمان سنجش اتباع به همراه سایر کودکان ایرانی آغاز شده است، گفت: سنجش آن‌ها تا پایان امروز انجام می‌شود و بعد از آن سامانه بسته می‌شود چرا که فرآیندهای بعدی با اختلال مواجه می‌شود، تمامی فرایندهای نوبت‌گیری، ارزیابی و ثبت‌نام نوآموزان کاملا الکترونیکی بوده و انتقال داده‌ها و اطلاعات از سامانه سیرت به سامانه سیدا (ثبت نام قطعی) انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال بعد از پایان سنجش سلامت، کار توانبخشی با حضور مربیان متخصص و آموزش یک فرد موثر در خانواده به صورت تکمیلی برای دانش‌آموزان دارای محدودیت آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، طرح سنجش سلامت دانش آموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی دانش‌آموزان در بدو ورود به مقطع ابتدایی و پیش دبستانی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha