کانادا به دنبال توسعه داروهای ضدسرطان با کمک فناوری‌نانو است

تهران- ایرنا- یک شرکت کانادایی برای توسعه روش‌های درمانی مبتنی بر ام‌آر.‌ان‌.ای (mRNA) وارد همکاری با مرکز تحقیقات سرطان انتاریو شده است. شرکت پروویدنس تراپیوتیکس صاحب پلتفرم نانوذرات لیپیدی و ام آر.‌ان‌.ای است که می‌توان از آنها در توسعه واکسن و دارو استفاده کرد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، برد سورنسون مدیرعامل شرکت پروویدنس تراپیوتیکس ((Providence Therapeutic Holdings) می‌گوید: این شرکت چشم انداز مشترکی در پیشبرد تحقیقات در زمینه پیشگیری از سرطان و درمان با مرکز تحقیقات انتاریو دارد. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا فناوری ام ار ان ای و فناوری پلتفرم نانوذرات لیپیدی شرکت پروویدنس تراپیوتیکس توسط محققان مرکز تحقیقات سرطان انتاریو به کار گرفته شده و به بیماران مبتلا به سرطان کمک شود.

لاسزول رادوانی از مدیران مرکز تحقیقات سرطان انتاریو نیز اعلام کرد: همکاری با یک رهبر صنعتی پیشرو در بخش ام ار ان ای مانند شرکت پروویدنس تراپیوتیکس به مرکز تحقیقات سرطان انتاریو کمک می کند تا از نقاط قوت ما در بیوانفورماتیک، ژنومیک و ایمونولوژی (ایمنی‌شناسی) برای تولید راه‌های جدید و هیجان انگیز برای جلوگیری و درمان سرطان استفاده کند. من به ویژه از تأثیر این مشارکت برای افراد مبتلا به سرطان، همچنین ارزش اقتصادی بالقوه‌ای که می‌تواند در کمک به رهبری کانادا در این زمینه به سرعت در حال رشد داشته باشد، هیجان زده ام.»

شرکت پروویدنس تراپیوتیکس پلتفرمی برای ساخت داروهای ام آر ان ای ایجاد کرده و خود را به عنوان یک بازیگر رقابتی در صحنه ام آر ان ای برای ۱۰ سال گذشته معرفی کرده است. این شرکت پلتفرم خود را که از نظر بالینی عملکرد آن اثبات شده با یک پلتفرم نانوذرات لیپیدی نسل بعدی ترکیب کرده و از آن برای درمان بیماری‌های سرطان و خودایمنی استفاده می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha