پیش‌نویس سند «نظام حکمرانی داده» بررسی شد

تهران- ایرنا- مرکز ملی فضای مجازی از بررسی پیش‌نویس سند نظام حکمرانی داده در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایرنا از مرکز ملی فضای مجازی، پیش‌نویس سند نظام حکمرانی داده کشور که از مجموعه اسناد ذیل سند راهبردی در فضای مجازی است، در نشست کمیسیون عالی تنظیم مقررات کشور با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان دستگاه های مرتبط بررسی شد.

این سند که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۱۰ فصل تهیه شده، به دنبال ایجاد مسیر و نقشه راهی است تا در کنار محافظت از سرمایه های اطلاعاتی و بومی، زمینه بهره مندی لایه های مختلف مدیریت کشور اعم از حکمرانان و سیاست گذاران، صاحبان کسب و کار و عامه مردم را از ظرفیت داده های کشور فراهم کند.

در افق در نظر گرفته شده برای این سند، تا سال ۱۴۱۰ کشور باید زیست بوم داده یکپارچه، هماهنگ و کارآمد به منظور حکمرانی، اقتدارآفرینی، مدیریت و بهره برداری شفاف و امن از داده ها برای ایجاد ارزش در راستای منافع ملی به کمک به روزترین ابزارها، استانداردها و رویه ها ایجاد کند.

همچنین کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی در ادامه این نشست، در راستای تکلیف شورای عالی فضای مجازی در مصوبه هشتاد و یکم اولویت های قانونی کشور در این حوزه را احصاء کرده و مقرر شد تا پیش‌نویس اولیه آن پس از بحث و بررسی در جلسات آتی، به‌منظور ارائه در صحن شورای عالی فضای مجازی نهایی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha