تخریب بیش از ۲۰۰ واحد غیرمجاز تفکیک پسماند/ آزادسازی ۲۰ هکتار زمین در خلازیر

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پایتخت گفت: با همکاری شهرداری مناطق ۲۲ گانه، جمع آوری و تخریب بیش از ۲۰۰ واحد غیرمجاز تفکیک پسماند و آزادسازی ۲۰ هکتار از این زمین‌ها در محدوده خلازیر میانی واقع در منطقه ۱۹ از اقدامات مهم این سازمان بوده است.

به گزارش ایرنا، سعید بیگی روز شنبه در مورد عملکرد سال ۱۴۰۲ و برنامه‌های سال ۱۴۰۳ مجموعه متبوعش اظهار کرد: در سال گذشته شناسایی ۱۲۳ واحد ضایعات فلزات رنگین، شناسایی ۵۲۴ واحد کارواش و صدور ۳۶۰ رای برای این واحدها، صدور ۳۲۷ رای براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری و ارسال ۱۹۷ پرونده به شورای اسلامی شهر تهران جهت بررسی و صدور رای نهایی انجام شد.

وی درباره اقدامات توسعه‌ای این شرکت نیز افزود: افزایش تعداد بازارهای ثابت و مراکز صنفی از ۵ بازار به ۹ بازار، افزایش تعداد بازارهای محلی دوره‌ای از ۳۴ بازار به ۶۳ بازار، مشارکت در ساماندهی دستفروشان و ایجاد ۱۴ بازار جهت هدایت و ساماندهی دستفروشان در ۱۲ محور پرتراکم از جمله خیابان‌های ۱۵ خرداد شهید صابونیان، شهید جوادیان (قلمستان) ایران خودرو و ایجاد و بهره برداری از گذر گردشگری برکت در محدوده شهرداری منطقه ۸ و همچنین افتتاح بازار گل شادمان در منطقه ۲ را در کنار احداث ۱۰۰ غرفه در بازار پرندگان غرب از جمله اقدامات این شرکت برای توسعه بازارهای زیر مجموعه بود که با همکاری شهرداری مناطق ۲۲ گانه انجام شده است.

بیگی با اشاره به افتتاح ۴ جایگاه سوخت کوچک مقیاس با حجم سرمایه گذاری ۳۲۵ میلیارد ریال پیرامون مهمترین پروژه‌های سال ۱۴۰۳ این شرکت نیز گفت: تدوین برنامه جامع انتقال صنوف (مناطق ۱۱ و ۱۲)، اجرای طرح مکان‌یابی حوزه‌های جدید استقرار ضایعات فروشان، احداث ۲ بازار ثابت و مرکز صنفی، احداث ۴ مجتمع خودرویی، توسعه و بهسازی ۲ بازار ثابت، ساماندهی غرف انتفاعی بوستان‌ها و همچنین تکمیل احداث ۱۱ جایگاه سوخت کوچک مقیاس (تک سکو) در دستور کار این شرکت در سال جاری است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران تاکید کرد: پروژه به روز رسانی اطلاعات و کد نوسازی ۱۰ هزار پرونده بند ۲۰، شناسایی رسته‌های شغلی مزاحم، صدور آراء مشاغل انتقالی منطقه ۱۲ هم در برنامه امسال داریم.

وی در تشریح دیگر اقدامات شرکت ساماندهی در سال ۱۴۰۲ هم ادامه داد: پایش هفت هزار پرونده جهت بروز رسانی آخرین وضعیت و کد نوسازی آنها و ابلاغ چهار و ۴۵۷ مورد تمهیدات تخصصی در سال ۱۴۰۲ انجام شده است.

به گزارش ایرنا، چندی پیش در راستای حفظ و حراست از اموال عمومی شهر، بیت المال و جان شهروندان و به منظور تعهد به تکلیف قانونی، در یک عملیات سه بلوک ساختمانی (مسکونی) به تعداد ۲۳ طبقه و به مساحت پنج هزار و ۳۰۰ مترمربع در منطقه ۱۹ (خلازیر) رفع خلاف شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha