از افزایش ۴۴ درصدی تولید مسکن تا خانه‌دار شدن ۳۳ هزار مددجو

تهران- ایرنا- دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور توجه ویژه‌ای به تامین مسکن نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داشت و همین دو ماه قبل بود که با حضور شهید رئیسی بیش از ۳۳ هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان شد.

گروه جامعه ایرنا - عدالت اجتماعی کلید واژه تمامی اقدامات دولت سیزدهم بود، موضوعی که شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی بسیار بر آن تاکید داشت و بر این اساس رسیدگی به وضعیت نیازمندان و به ویژه مددجویان نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در اولویت برنامه های دولتش قرار گرفت به طوری که با افزایش ۴۴ درصدی تولید مسکن برای این قشر، یکی از وعده صادق او محقق شد.

دولت شهید جمهور حمایت‌های خود را از مددجویان گسترده تر کرد و در زمینه های مختلف اعم از اشتغالزایی، کارآفرینی و تهیه مسکن گام‌های بلندی برای مددجویان برداشت که هر یک از این اقدامات در طول خدمت این دولت حائز اهمیت و ماندگار است.

کمتر از ۲ ماه قبل بود که رئیس جمهور شهید در آیین واگذاری ۳۳ هزار و ۸۶۳ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شرکت کرد و از رشد ۴۴ درصدی واگذاری مسکن به مددجویان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل از آن خبر داد.

وی در مراسمی که برای واگذاری این تعداد مسکن به مددجویان در ۲۷ فروردین ماه برگزار شد، واگذاری این میزان مسکن به مددجویان را لحظه خوب و دلنشین توصیف و بر این موضوع هم تاکید کرده بود که خانه و مسکن یکی از دغدغه های افراد فاقد مسکن است که مددجویان کمیته امداد نیز در این زمینه صاحب حق هستند.

آیت الله رئیسی رئیس جمهور شهید به این موضوع هم اشاره کرده بود که هزینه ای که مسکن در سبد خانواده دارد بالاترین هزینه است و تلاشی که توسط همه دستگاه ها برای خانه‌دار شدن مردم صورت می گیرد قابل تقدیر است و بدانند اجر بزرگ و پاداش عظیم نزد پروردگار دارند.

طبق آمار، کمیته امداد امام خمینی (ره) در مدت فعالیت خود از ابتدای انقلاب تاکنون ۲ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۶۹ واحد مسکن را برای مددجویان خود احداث، تکمیل، خرید و یا تعمیر و بازسازی کرده است.

این نهاد انقلابی در سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰۰ هزار مورد کمک به احداث و خرید مسکن انجام داد و در راستای محرومیت زدایی یک میلیون و ۶۶۸ هزار مورد کمک هزینه در بخش تعمیر و بازسازی منازل مسکونی به جامعه هدف پرداخت کرد و در کنار آن بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی نیز به مددجویان واگذار کرده بود.

از افزایش ۴۴ درصدی تولید مسکن تا خانه‌دار شدن ۳۳ هزار مددجو


تامین مسکن یکی از مولفه های توانمندسازی مددجویان

کمیته امداد امام خمینی(ره) از ابتدای انقلاب تاکنون در کنار خدمات محرومیت‌زدایی، رفع مشکل مسکن مددجویان را به عنوان یکی از مولفه های توانمندسازی آنها در دستور کار داشته است.

ساخت و بهسازی مسکن مددجویان شهری و روستایی با بهره‌گیری از توان فنی و مهندسی کارشناسان مجرب و امضای تفاهم‌نامه با دیگر دستگاه‌های مسئول، ساخت حمام و سرویس بهداشتی، واگذاری انشعابات و لوله‌کشی گاز منازل مددجویان از جمله برنامه های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

مددجویان روستایی در اولویت اصلی کمیته امداد در حوزه مسکن هستند و بخش قابل توجهی از مددجویان کمیته امداد در روستاها زندگی می کنند اما در حوزی شهری نیز این کمک انجام می شود و از آنجا که برخی از آنها نیازی به تامین مسکن ندارند در برنامه خدماتی در حوزه های دیگر مسکن همچون تعمیر به آنها کمک می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha