دریاچه تار دماوند برای بازدید گردشگران بازگشایی شد/ ورود خودرو ممنوع

دماوند - ایرنا - رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند گفت: با ساماندهی گردشگری در اثر طبیعی ملی دریاچه تار دماوند،منطقه برای طبیعت گردی از ۱۶ خردادماه الی ۱۵ شهریورماه بازگشایی شد.

به گزارش ایرنا، نقی میرکریمی روز شنبه به خبرنگاران گفت: در تاریخ های یادشده بازدید از اثر ملی و طبیعی دریاچه تار با رعایت قوانین و ضوابط منطقه برای عموم آزاد است و با توجه به صعب العبور بودن مسیرهای دسترسی ، جاده غربی منطقه (دماوند، روستای چنار شرق) که مناسب تر است در دسترس گردشگران قرار گرفته است.

وی توضیح داد: اثر طبیعی ملی دریاچه تار از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان متبوعه است و متأسفانه در سالهای گذشته گردشگری بی‌ضابطه نظیر،تخریب، رها کردن زباله، تردد و ورود به حاشیه دریاچه با خودرو و موتورسیکلت، بروز حوادث متعدد و غرق شدگی و ناهنجاری‌های اجتماعی به منطقه آسیب وارد شده بود.

رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند ادامه داد: با احداث پاسگاه محیط بانی جدید و اعمال ضوابط و مقررات سازمانی اقدامات لازم جهت ساماندهی در حال انجام است.

میرکریمی افزود: ورود خودرو و موتورسیکلت به حاشیه دریاچه تار و هویر از فاصله ۲۰۰ متری ممنوع است و گردشگران می توانند با پارک خودرو در کنار پاسگاه محیط بانی تار به صورت پیاده از طبیعت زیبا و دلنشین دریاچه استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: چادر زدن و اقامت شبانه در فاصله کمتر از ۵۰ متر حاشیه دریاچه ها، قایق سواری، شنا، رها کردن زباله، شکار و صید، تردد خودرو ها و موتورسیکلت خارج از جاده های موجود در منطقه ممنوع و رعایت شئونات اسلامی الزامی است و پیرو هماهنگی های لازم با مرجع قضایی بر هرگونه تخلف احتمالی برخورد های قانونی لازم صورت می پذیرد.

به گزارش ایرنا، دریاچه تار در ۱۵ کیلومتری شرق دماوند و درنزدیکی روستایی به نام هویر قرار دارد وطبیعت زیبای دریاچه تار به همراه آب و هوای معتدل آن، به علاوه‌ی امکانات گردشگری که در نزدیکی دریاچه وجود دارد این دریاچه را به یکی از مقاصد همیشگی گردشگران تبدیل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha