کارشناس فوتسال بانوان: قهرمانی آسیا را می‌توانیم تکرار کنیم/ تغییرات در تیم ملی تبعات دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان گفت: برخلاف فوتبال، فوتسال بانوان در آسیا چندان رشد نکرده و به نظرم می‌توانیم قهرمانی را تکرار کنیم.

عاطفه رضایی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره برگزاری جام جهانی فوتسال بانوان به میزبانی فیلیپین، اظهار داشت: برگزاری این مسابقات انگیزه بزرگی به بانوان فوتسالیست ایران می‌دهد به خصوص که دختران کشورمان چند سال قهرمان آسیا بودند. جام جهانی فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن قدرت فوتسال بانوان ایران است و اگر از آنها حمایت شود، در آسیا دوباره می‌توانند عنوان نخست را کسب کنند.

وی افزود: اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان منظم برگزار می‌شود و بچه‌ها همواره در اردو هستند. باید دید سطح مسابقات چگونه است و با چنین اردوهای منظمی ملی‌پوشان چه عملکردی از خود در جام ملت‌های آسیا نشان می‌دهند و چقدر حرف برای گفتن در قاره کهن دارند.

سرمربی مس رفسنجان یادآور شد: همیشه این بحث بود که چرا جام باشگاه‌های آسیا نداریم اما همین که لیگ ایران نسبت به دیگر کشورهای آسیایی فعال است، نشان می‌دهد که ما در فوتسال جلو هستیم. برخلاف فوتبال، فوتسال بانوان در آسیا چندان رشد نکرده است. به نظرم می‌توانیم قهرمانی را تکرار کنیم و باید ببینیم عملکرد تیم ما در مقابل تیم‌های دیگر چگونه است.

وی ادامه داد: وقتی لیگ برتر یک کشور به صورت فعال برگزار می‌شود، شاید تیم‌های باشگاهی سطح بالایی نداشته باشند اما تیم ملی سطح خوبی خواهد داشت. الان ذهنیت این را ندارم و چیزی ندیدم که تیم‌های آسیایی در چه سطحی هستند. مطمئن هستم که آنها هم پیشرفت کردند و از مربیان بزرگ و باتجربه استفاده می‌کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: تیم ملی فوتسال بانوان در ترکیب خود از نفرات جوان و باتجربه‌ همچون فرشته کریمی، سارا شیربیگی و نسترن مقیمی استفاده می‌کند با این وجود تغییر نسل در تیم ملی تبعات خودش را دارد.

وی همچنین گفت: قرار است لیگ برتر فوتسال بانوان از ۵ مرداد ماه آغاز شود. پیش از آغاز آن سازمان لیگ از ما نظرسنجی کرد که آیا سوپرلیگ و لیگ برتر با هم برگزار شود یا اینکه ۲۴ تیم در قالب ۶ گروه ۵تایی به مصاف یکدیگر بروند و از هر گروه دو تیم بالا برود. ما ارزیابی کردیم و دیدیم که منصفانه نیست تیم‌های بزرگی که ۱۶ سال در فوتسال بانوان تیم‌داری کردند، در کنار تیم‌هایی که به تازگی وارد فوتسال شدند، بازی کنند، به همین دلیل ترجیح دادیم تا همان سوپرلیگ با ۱۰ تیم و لیگ برتر هم جدا برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha