افزایش ابر و رگبار پراکنده در ارتفاعات نوار شمالی کشور/تداوم وزش باد در نوار شرقی

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: در ارتفاعات نوار شمالی کشور در ساعات بعد از ظهر امروز -دوشنبه ۱۴ خرداد- افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و در نوار شرقی وزش باد تداوم خواهد داشت، سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

به گزارش ایرنا، طبق گزارش سازمان هواشناسی کشور، ازبعدازظهر امروز در ارتفاعات نوار شمالی کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و در نوار شرقی وزش باد تداوم خواهد داشت، سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

همچنین سه‌شنبه(۱۵ خرداد) با گذر امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب دامنه های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش بادریال گاهی رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

در شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین و در دامنه های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان نیز افزایش ابر و رگبار و رعد و برق رخ می دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، چهارشنبه(۱۶ خرداد) و پنجشنبه(۱۷ خرداد) علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

جمعه(۱۸ خرداد) به تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کاهش می‌یابد و در شرق زنجان همدان مرکزی برخی مناطق اصفهان، یزد، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha