یافته‌های یک مطالعه‌ از اثر فاجعه‌بار اعتیاد بر زندگی مردم آمریکا می‌گوید

تهران- ایرنا- یافته‌های مطالعه‌ای تازه انجام‌شده در آمریکا نشان می‌دهد فاجعه سوءمصرف مواد بر زندگی ۸۳ میلیون نفر از مردم این کشور اثر داشته است.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وبگاه مِدیکال اِکسپرس، بحران اعتیاد به مواد افیونی همچنان زندگی آمریکایی‌ها را بر باد می‌دهد.

نتیجه یک نظرسنجی که در بهار سال ۲۰۲۳ میلادی از ۲۳۰۰ آمریکایی صورت گرفت و اخیرا نتایج آن مجله انجمن پزشکی آمریکا یا جاما منتشر شده است، نشان داد ۳۲ درصد از آن‌ها کسی را می‌شناسند که بر اثر بیش‌مصرفیِ مواد مخدر از دنیا رفته است.

آلن کِنِدی هِندریکس (Alene Kennedy-Hendricks)، سرپرست گروه پژوهشی که این نظرسنجی را انجام دادند، اظهار کرد: اگر این میزان را به کل جمعیت آمریکا تعمیم دهیم، این فاجعه بر حدود ۸۳ میلیون نفر تأثیر گذاشته است.

یافته‌های یک مطالعه‌ از اثر فاجعه‌بار اعتیاد بر زندگی مردم آمریکا می‌گوید

وی افزود: بحران بیش‌مصرفی مواد مخدر، یک تراژدی ملی است.

تقریباً ۱۹ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، که حدود ۴۸.۹ میلیون بزرگسال در سراسر کشور را تشکیل می‌دهند، گفتند فردی که آن‌ها در اثر بیش‌مصرفی موادمخدر از دست داده‌اند یکی از اعضای خانواده یا دوست نزدیکشان بوده است.

بنا بر اظهارات کاترین اِتمَن (Catherine Ettman)، یکی از پژوهشگران، این پژوهش شواهد جدیدی ارائه می‌کند که حاکی از آن است بحران اعتیاد و خسارات ناشی از آن در میان آمریکایی‌ها رایج است، اما در میان افرادی که وضعیت اقتصادی ضعیف‌تری دارند، بیشتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha