۱۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 85496427
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اذعان تحلیلگر صهیونیست: حماس پیروز جنگ می‌شود و در قدرت خواهد ماند

تهران-ایرنا- یک کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی، اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا درباره لزوم توقف جنگ غزه را به معنای پیروزی و تداوم حاکمیت مقاومت فلسطین در این منطقه ارزیابی کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «یونی بن مناخیم» در واکنش به سخنان اخیر «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا درباره لزوم توقف جنگ علیه غزه و توافق با مقاومت فلسطین، گفت: اظهارات بایدن به معنای این است که حماس در قدرت باقی می ماند.

وی، اظهارات بایدن درباره لزوم توقف جنگ را به معنای پیروزی مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی دانست.

این کارشناس صهیونیست درباره حضور قدرتمندانه حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی و تداوم آوارگی ده ها هزار صهیونیست مقیم این منطقه نیز گفت: بایدن برای حل مساله جبهه شمال و حملات حزب الله، راه حلی ارائه نکرد و توپ را به زمین اسرائیل انداخت.

رئیس جمهوری آمریکا جمعه شب در سخنانی درباره جنگ علیه نوار غزه گفت که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده و این پیشنهاد از طریق قطر به جنبش حماس ارسال شده است.

بایدن افزود: تمرکز روی پایانی پایدار برای این جنگ بوده است. جنگی که همه گروگان‌ها (اسیران صهیونیست) را آزاد، امنیت اسرائیل را تضمین و شرایط بهتری را در نوار غزه بدون قدرت حماس ایجاد می کند. همچنین زمینه را برای یک راه‌حل سیاسی فراهم می‌کند و آینده بهتری را برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به طور یکسان رقم می زند.

به گزارش ایرنا، با گذشت حدود هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از حدود هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha