۱۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 85495726
T T
۱۷ نفر

برچسب‌ها

شدت گرما در گیلان کاسته می‌شود

۱۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۱۶
کد خبر: 85495726
شدت گرما در گیلان کاسته می‌شود

رشت - ایرنا - کارشناس هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده کاهش شدت گرما در استان است.

سمانه نگاه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر این اساس به تدریج از عصر امروز شنبه تا فردا (یکشنبه) با گذر توده هوای کم و بیش ناپایدار دمای هوای گیلان بین ۲ تا پنج درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در مدت یاد شده ضمن کاهش دما، افزایش ابر و در برخی مناطق رگبار و رعد و برق پیش بینی شده‌است.

کارشناس هواشناسی گیلان بیان کرد: این وضعیت جوی موقتی بوده و از دوشنبه هفته جاری هوای پایدار و افزایش دما در استان پیش بینی شده‌است ضمن اینکه گرمای هوا مانند ۲ روز گذشته نخواهد بود.

وی اظهار کرد: منجیل با ۳۶ درجه سلسیوس در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین و صبح امروز جیرکول در ارتفاعات رودسر با ۱۶ درجه خنک‌ترین دمای هوای گیلان را به خود اختصاص دادند و دمای فعلی رشت ۲۶ درجه و رطوبت نسبی ۷۲ درصد است.

نگاه با اشاره به صدور هشدار زرد دریایی در گیلان و افزایش ارتفاع موج دریا از امشب اضافه کرد: ارتفاع موج دریا فردا به یک متر و ۲۰ سانتیمتر می‌رسد و برای فعالیت های دریانوردی نامناسب است.

آسمان گیلان هم‌اینک صاف تا نیمه ابری و برخی مناطق غبارآلود است و در برخی مناطق به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها وزش باد جنوبی گزارش شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha