ابراز نگرانی لندن از مخالفت اسرائیل با انتقال درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین

لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس درباره تصمیم «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای منتقل نکردن درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین، ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که چنین اقدامی مانع برقراری صلح در منطقه می‌شود.

به گزارش ایرنا، «دیوید کامرون» روز پنجشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: من نگران طرح پیشنهادی وزیر دارایی (رژیم) اسرائیل برای اعمال محدودیت های بیشتر بر امور مالی تشکیلات خودگردان فلسطین و گسترش شهرک سازی در کرانه باختری هستم.

وی با بیان اینکه «چنین اقداماتی به فرصت‌ها برای صلح، امنیت و ثبات در منطقه آسیب می‌زند» افزود: ما به یک تشکیلات فلسطینی برای صلح پایدار نیاز داریم.

اسموتریچ در واکنش به تصمیم سه کشور اروپایی نروژ، اسپانیا و ایرلند برای شناسایی کشور مستقل فلسطین، مخالفت خود را با انتقال درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده و خواستار وضع تحریم‌هایی علیه این نهاد سیاسی شده است.

وی لغو دائمی مجوزهای تمامی مسوولان ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین و اعمال تحریم های مالی بیشتر بر شخصیت‌های عالی رتبه آن و خانواده‌هایشان را نیز خواستار شده است. وی ادعا کرد: «قصد ندارم از الان تا اطلاع ثانوی وجوهی را به تشکیلات خودگردان مننقل کنم.»

وجوهی که اسموتریچ خواهان بلوکه شدن آن‌ها است، درآمدهای حاصل از دریافت مالیات و عوارض گمرکی روی کالاهای وارداتی فلسطین است که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی آن‌ها را جمع آوری کرده و پس از کسر بخشی از آن بابت بدهی‌ها، ماهانه به تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت می‌کند.

بر اساس گزارش‌ها، در سال ۲۰۲۱ میانگین ماهانه این وجوه پس از مبالغی که توسط تل آویو کسر شد، ۷۰۰ میلیون شکِل (۲۲۰.۸ میلیون دلار) بود که نزدیک به ۶۳ درصد از بودجه ماهانه دولت رام‌الله را که با بحران مالی شدیدی مواجه است، تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha