سعید جلیلی: در یک فرصت تاریخی هستیم، غفلت کنید، از مسیر پیشرفت عقب می‌مانیم

تهران ـ ایرنا ـ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس‌جمهور باید به آن برنامه اشراف کامل داشته باشد، به حداقل ها راضی نشود، اداره روزمره کشور را کافی نداند و به قله ها نگاه کند، پیشرفت های مردم ما و روندهای جهانی، امروز به ما نشان می دهد که در یک فرصت تاریخی هستیم اگر ملت از فرصت های تاریخی غفلت کند، از مسیر پیشرفت عقب می ماند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سعید جلیلی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز(پنج شنبه) به همراه «امیر حسین ثابتی» نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی پس از ثبت نام در انتخابات در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور، گفت: مردمی که در سوگ رئیس‌جمهور شهید خودشان نشان دادند که به خوبی قدردان خدمت و صداقت هستند. حماسه‌ای که در قم، تبریز، تهران، بیرجند، مشهد و سایر شهرها دیدیم، یک حماسه بزرگ بود. این هنر ملت ماست که از حادثه، حماسه می آفرینند.

ملت ایران در تندباد حوادث تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنند

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هنر مردم ما این بود که در تندباد حوادث نه تنها از پای در نمی آیند بلکه تهدید را به فرصت تبدیل می کنند، اظهار کرد: این حقیقت را دنیا در دوران دفاع مقدس و در دولت ریاست جمهور رئیس‌جمهور شهید همان ابرقدرتی که رسماً به دنبال فشار حداکثری بر مردم ایران بود، اعتراف کرد که شکست خورده است.

جلیلی گفت: ملت خوب و فهیم ما سهم خود را در حوادث مختلف انجام دادند و اکنون هم آماده هستند تا نقش های بزرگتری را برای پیشرفت کشور ایفا کنند. آنچه در امکان و توان مردم ایران بوده به صحنه آوردند و می آورند و این بزرگ‌ترین سرمایه کشور است. رئیس‌جمهور شهید ما این سرمایه را می شناخت و قدر آن را می دانست. کسی که پا به عرصه انتخابات می گذارد باید همچون رئیس‌جمهور شهید این سرمایه را بشناسد.

ملت ایران حماسه سازان صحنه‌های سخت هستند

وی با بیان اینکه ما وقتی چنین مردمی داریم که چنین حماسه هایی در صحنه های سخت می آفرینند، امروز به دولتی نیاز داریم که با همه وجود اراده و برنامه داشته باشد تا این سرمایه بزرگ را ارتقا دهند، گفت: ما در 10 سال گذشته در گفتمانی به اسم دولتِ سایه به این مساله اندیشیده ایم و با شبکه ای گسترده از نخبگان و اساتید حوزه های مختلف پیرامون این بحث کارشناسی هایی را انجام دادیم؛ در تمام این مدت فارغ از اینکه دولت مستقر رفیق یا رقیب ما بوده سعی کردیم که نتایج بررسی های خود را به دولت مستقر ارایه کنیم.

در یک فرصت تاریخی هستیم،غفلت کنید، از مسیر پیشرفت عقب می‌مانیم

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: نکته مهم این است که ریس جمهور باید بداند که چه فرصت هایی وجود دارد، اگر صحبت از برنامه می شود ، رئیس‌جمهور باید به آن برنامه اشراف کامل داشته باشد و اینکه چگونه از این فرصت ها به نفع ملت ایران استفاده حداکثری کند، به حداقل ها راضی نشود، اداره روزمره کشور را کافی نداند و به قله ها نگاه کند، پیشرفت های مردم ما و روندهای جهانی، امروز به ما نشان می دهد که در یک فرصت تاریخی هستیم اگر ملت از فرصت های تاریخی غفلت کند، از مسیر پیشرفت عقب می ماند و این پیشرفت با عدالت به دست می آید؛ عدالتی که در جهت جهش کشور برای مشارکت دادن ظرفیت تک تک مردم ایران حق قائل باشد و برای به میدان آوردن آن برنامه داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه این حق مردم ایران است که برای جهش کشور نقش ایفا کند و این وظیفه دولت است که برای آن برنامه داشته باشد، افزود: بدون مناسبات عادلانه سرمایه ها تلف می شود و اتفاقاً در آن مناسبات عادلانه است که همه سرمایه ها و ظرفیت ها به کار برده می شود و انحصارها شکسته می شود و خط کشی های نادرست برداشته می شود.

مشارکت حداکثری با تحقق عدالت به دست می آید

وی تصریح کرد: برای جهش و پیشرفت، مشارکت حداکثری مردم لازم است و این مشارکت با عداالت به دست می آید. ما برای کسب موفقیت هایی در ادامه موفقیت های مسیر رئیس جمهور شهید به تصمیم های صحیح و به موقع نیاز داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکنون، نوبت عدالت برای نقش‌آفرینی تک‌تک مردم ایران جهت مشارکت در پیشرفت کشورشان است، اکنون، زمان تدبیر برای یک تصمیم بزرگ است، اکنون فرصت جهاد بزرگ برای جهش ایران است.


تجمع طرفداران جلیلی مقابل وزارت کشور

طرفداران سعید جلیلی همزمان با حضور وی در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری مقابل وزارت کشور تجمع کرده بودند.

به گزارش ایرنا،نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات از ۱۰ خردادماه آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. پس از آن شورای نگهبان در مدت هفت روز صلاحیت داوطلبان را بررسی می‌کند و اسامی نامزدها ۲۲ خردادماه منتشر خواهد شد.

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز از ۲۳ خردادماه آغاز و تا هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت و در نهایت هشتم تیرماه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار و نهمین رئیس جمهور با رأی مستقیم مردم برگزیده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha