۱۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 5508
کد خبر: 85494291
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

توجه ویژه رسانه‌های خارجی به نامه رهبر انقلاب برای دانشجویان آمریکایی

تهران- ایرنا- نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا، با اهتمام ویژه رسانه‌های جهانی از جمله رسانه‌های عرب زبان و غربی روبرو شده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای خطاب به دانشجویان با وجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تأکید کردند.

رسانه های عرب زبان و همینطور غربی اهتمام ویژه ای به این نامه رهبری نشان داده اند.

العهد لبنان در این باره تیتر زد: امام خامنه ای خطاب به دانشجویان آمریکایی: شمار هم اکنون بخشی از جبهه مقاومت هستید.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

این رسانه لبنانی نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی را خطاب به جوانان و دانشجویان در آمریکا، پوشش داده است.

المیادین نیز این بخش از نامه رهبری خطاب به جوانان و دانشجویان آمریکایی را منتشر کرد: شمار هم اکنون در سمت درست تاریخی که در حال ورق خوردن است، قرار دارید.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

المنار نیز نیز با انعکاس نامه رهبری تیتر زد: امام خامنه ای خطاب به دانشجویان و جوانان آمریکایی: با حمایتتان از غزه هم اکنون در جهت درست از تاریخ ایستاده اید و بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل دادید.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

النشره لبنان نیز بخشی از سخنان مقام معظم رهبری را تیتر کرد: شما هم اکنون بخشی از مقاومت و تاریخی که در حال رقم خوردن است، هستید.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

المسیره یمن نیز با انعکاس این نامه رهبری، گزارش داد: رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان آمریکایی در آمریکا که به میدان دفاع از کودکان غزه و زنان آن آمده اند، نامه ای نوشت.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

روسیا الیوم نیز به انعکاس این نامه پرداخت و گزارش داد که رهبر ایران نامه ای به جوانان تظاهرات کننده حامی فلسطین در آمریکا نوشت.

توجه ویژه رسانه‌های عربی و غربی به نامه رهبر انقلاب برای جوانان و دانشجویان آمریکایی

شبکه خبری فاکس نیوز در بازتاب این پیام رهبری نوشت: رهبر ایران در نامه ای مفصل، تظاهرات دانشجویان آمریکایی علیه (رژیم) اسرائیل را تحسین کرد.

این رسانه افزود: آیت الله سید علی خامنه ای دانشجویان رهبر انقلاب اسلامی، دانشگاه های آمریکا را که در اعتراضات جاری جنگ اسرائیل در غزه شرکت داشتند ستود و نوشت «شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید».

این رسانه بخش هایی از نامه مقام معظم رهبری را پوشش داد و نوشت: (آیت الله) خامنه ای در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دانشجویان عزیز در ایالات متحده آمریکا شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید.

فاکس نیوز نوشت: این پیام، بخشی از نامه مفصل رهبر ایران به دانشجویان آمریکایی است که در آن از اعتراضات آنها علیه (رژیم) اسرائیل تقدیر شده است.

این رسانه به این بخش از نامه رهبری نیز اشاره کرد که «شما اکنون بخشی از جبهه‌ی مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ی دولت تان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند ــ مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.»

فاکس نیوز در بخشی از گزارش بازتاب خود نوشت: رهبر عالی ایران گفت آمریکا و انگلیس بعد از جنگ های جهانی تروریست ها را به منطقه «وارد» کردند.

این شبکه خبری آمریکایی، بخشی از نامه رهبری را به شرح زیر منتشر کرد: «سرمایه‌داران شبکه‌ی صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ ده‌ها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه‌ها و بازارها و مزرعه‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌شده‌ی فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند.»

فاکس نیوز در بازتاب این نامه نوشت: رهبر ایران گفت «نخبگان صهیونیست جهانی» «مقاومت انسانی و شجاعانه در فضای دانشگاه ها» را «تروریسم» نامیده است.

فاکس نیوز نوشت: (آیت الله) خامنه ای همچنین از اساتید و هیات علمی دانشگاه های آمریکا که در اعتراضات علیه رژیم اسرائیل شرکت داشتند، تمجید کرد و گفت با دانشجویان به دلیل «مقاومت» دربرابر پلیس و دولت آمریکا «همدردی» می کند.

این رسانه در ادامه این بخش از پیام رهبری را بازنشر کرد و نوشت: «همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه‌ی مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه‌ای آرامش‌بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی میکنم و ایستادگی شما را ارج مینهم.»

فاکس نیوز افزود: بیانات رهبر عالی ایران بعد از آغاز اعتراضات در حمایت از فلسطین در دانشگاه های آمریکا در آوریل (فروردین) ۲۰۲۴ در اعتراض به جنگ غزه مطرح شد.

اعتراضات با بازداشت های گسترده در دانشگاه کلمبیا تشدید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha