عراق: جنایت اسرائیل در رفح نیازمند اقدام فوق‌العاده کشورهای اسلامی و منطقه‌ است

تهران- ایرنا- دولت عراق ضمن حمایت مجدد از آرمان مردم فلسطین خواستار اقدامات فوق العاده از سوی کشورهای عربی، اسلامی و منطقه‌ برای جلوگیری از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در رفح و نسل‌کشی در فلسطین شد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق ( واع)، «باسم العوادی» سخنگوی دولت عراق همچنین از همه طرف‌ها و نهادهای بین المللی خواست تا راه را برای ورود کمک‌های پزشکی، غذایی و بشردوستانه به نوار غزه باز کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت عراق تحولات غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه افزایش حملات اخیر رژیم صهیونیستی به رفح را زیر نظر دارد، بر لزوم ایجاد یک موضع استثنایی عربی و منطقه‌ای برای مقابله و متوقف کردن جنایات این رژیم در نوار غزه تاکید کرد.

سخنگوی دولت عراق، اضافه کرد: هم اکنون می‌طلبد که جامعه بین‌المللی و سازمان‌های آن مسئولیت‌پذیر باشند و تلاش بیشتری برای توقف تداوم جنایت رژیم صهیونیستی در رفح انجام دهند.

وی افزود: عراق خواستار یک اقدام مسئولانه عربی، اسلامی و منطقه‌ای در سطوح مردمی و دولتی و در سطح همه صداهایی که می‌توانند بر فشارها بر رژیم اسرائیل تاثیر بگذارند، است تا به بی توجهی به هنجارهای بین المللی و بشردوستانه پایان داده شود و از نسل کشی تمام عیار فلسطینیان که در حال وقوع است، جلوگیری شود.

العوادی ادامه داد: عراق از مواضع اخیر تعدادی از کشورهای دوست که کشور فلسطین را در واکنش آشکار به سیاست‌های برخی از قدرت‌های بین‌المللی که از تجاوز رژیم اسرائیل به غزه حمایت و یا در برابر آن سکوت کردند و حتی برای توجیه جنایات رژیم اسرائیل تمام تلاش خود را انجام دادند، به رسمیت شناختند قدردانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب یکشنبه (ششم خرداد) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه حدود ۴۵ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

این حمله درحالی انجام شد که دیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه (چهارم خرداد) با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری حمله رژیم صهیونیستی به رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین‌المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین‌المللی همراه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha