سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به خسارات سنگین صهیونیست‌ها در رفح اعتراف کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی اعتراف کرد که نظامیان این رژیم در حمله به رفح با یک محیط بسیار پیچیده مواجه و تاکنون خسارات سنگینی را متحمل شده‌اند.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه الجزیره قطر، دانیل هاگاری سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی کنترل کامل محور فیلادلفیا را به دست گرفته است.

محور فیلادلفیا یا محور صلاح الدین در طول مرز میان باریکه غزه و مصر واقع است. طول آن ۱۴ کیلومتر است و از دریای مدیترانه در شمال تا گذرگاه کرم ابوسالم در جنوب امتداد دارد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد که نظامیان این رژیم به تونل‌ها و سکوهای موشکی در محور فیلادلفیا دست پیدا کرده‌اند که حماس در عملیات خود از آنها استفاده کرده است.

هاگاری افزود: ما اطلاعاتی را در مورد تونل‌های کشف شده به مقامات مصر منتقل کردیم و نمی‌توانیم با اطمینان بگوئیم که تمام تونل‌هایی که کشف کردیم به مصر می‌رسند.

وی گفت: ارتش (رژیم) اسرائیل به کار خود برای بازگرداندن گروگان‌ها (اسیران) در غزه به خانه‌هایشان ادامه خواهد داد.

این اظهارات سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در حالی است که شبکه اخبار قاهره به نقل از یک منبع امنیتی مصر که خواست نامش فاش نشود، اضافه کرد که آنچه رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره وجود تونل‌ها در مرز مصر با غزه گزارش کرده‌اند، صحت ندارد.

وی افزود: (رژیم) اسرائیل به طور دائم تلاش می‌کند تا با انتشار دروغ‌هایی درباره رفح، شکست نظامی خود را بپوشاند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

اسرائیل همچنین به بهانه نابودی حماس به اردوگاه آوارگان فلسطینی در شهر مرزی رفح، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی پناه گرفته‌اند، حمله کرده است که این موضوع باعث نگرانی‌های بین المللی شده چرا که وضعیت نوار غزه را وخیم‌تر می‌کند.

اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha