۹ خرداد ۱۴۰۳، ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 5593
کد خبر: 85494026
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نماینده فلسطین در سازمان ملل: اسرائیل از همه خطوط قرمز عبور کرده است

تهران- ایرنا- نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد تأکید کرد که رژیم صهیونیستی از تمامی خطوط قرمز عبور کرده است

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، «ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد که رژیم صهیونیستی اردوگاه‌های فلسطینی را بمباران می‌کند و با وجود حکم دیوان لاهه حملات خود را متوقف نکرده است.

وی گفت: همه دنیا درباره پیآمدهای حمله اسرائیل به رفح هشدار داده و با آن مخالفت کردند اما این رژیم همچنان به حمله به رفح ادامه می‌دهد؛ شورای امنیت بایستی برای توقف فوری حملات علیه نوار غزه اعمال فشار کند.

منصور با اشاره به بمباران منازل مسکونی در نوار غزه به بهانه وجود افراد مسلح در این خانه‌ها تصریح کرد: اسرائیل می‌خواهد به فلسطینی ها این را بگوید که اگر در غزه بمانند، سرنوشت آن‌ها مرگ یا کوچ اجباری است.

وی افزود: هیچ گونه خط قرمز عقلانی، شرعی و انسانی وجود ندارد که اسرائیل آن را زیرپا نگذاشته باشد، این رژیم پیکرهای صدها شهید فلسطینی را به مدت ده‌ها سال گروگان گرفت.

این دیپلمات فلسطینی افزود: تصویب طرح پیشنهادی الجزایر، گام مهمی برای برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه خواهد بود و فلسطین عضو سازمان ملل خواهد شد.

نماینده فلسطین در سازمان ملل همچنین گفت: اسرائیل نمی‌تواند همانند ۷۵ سال گذشته از مجازات فرار کند، اگر پس از این همه جنایت اسرائیل در غزه نخواهیم این رژیم را مؤاخذه کنیم، پس چه زمانی این کار را خواهیم کرد؟

از سوی دیگر نماینده رژیم صهیونیستی در شورای امنیت نیز در پاسخ به این اظهارات گفت: ما تنها یک گزینه داریم و آن بازگرداندن گروگان‌ها و نابودی حماس است.

وی مدعی شد: در حمله یکشنبه گذشته در غزه ۲ تن از رهبران حماس را هدف قرار دادیم.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha